SuperBiz wiadomości Kolejna sieć podwyższa płace swoim pracownikom. Teraz czas na Makro

Kolejna sieć podwyższa płace swoim pracownikom. Teraz czas na Makro

20.02.2017, godz. 13:37
Makro
Makro foto: Materiały prasowe

Starzejące się społeczeństwo i emigracja młodych Polaków sprawia, że kurczy się liczba potencjalnych pracowników, a zapotrzebowanie na gotowych do pracy nie spada. Rynek pracownika zmusza pracodawcę do podwyższania pensji, oferowania atrakcyjnych warunków zatrudnienia oraz darmowych świadczeń. Podwyżki nie omijają także największych w Polsce sieci sklepów.

Po podwyżkach w Lidlu, Biedronce, Tesco i Kauflandzie przyszedł czas na kolejną sieć. W Makro Cash&Carry Polska toczą się rozmowy na temat podwyżki dla pracowników, aby zapobiec ich odchodzeniu do konkurencji.

Sprawdź również: Podwyżki pensji w Kauflandzie

Rozmowy na temat podwyżki wynagrodzeń trwają od listopada, a ich wyniki mają być znane do 31 marca. Obecnie na najniższych stanowiskach można zarobić od 2 tys. zł brutto do 6 tys. zł dla kierowników sklepów.

Zobacz także: Co kusi pracowników? Pensja, etat i dobry pracodawca


Wzrost pensji w sieciach sklepów był znaczący - dla przykładu Lidl oferuje obecnie dla początkującego pracownika 2,2 tys. zł brutto, jednocześnie zapowiadając, że od 1 marca będzie to pensja w wysokości od 2550 zł do nawet 3,3 tys. zł brutto.

 

Źródło: /rp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: