SuperBiz wiadomości Kolejne trzy banki w programie Rodzina 500 plus

Kolejne trzy banki w programie Rodzina 500 plus

31.03.2016, godz. 15:01
Przewodnik Finansowy III. Nowe banknoty: bezpieczniejsze i trwalsze
foto: SHUTTERSTOCK

BGŻ BNP Paribas, Plus Bank i eurobank to kolejne banki, które dołaczyły do programu Rodzina 500 plus. Tym samym lista banków, w których składać będzie można wniosko o 500 złotych na dziecko wzrosła do 24.

Od 1 kwietnia wnioski o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć przez systemy bankowości elektronicznej następujących banków: PKO Bank Polski, Inteligo, Bank Pekao SA, Bank Zachodni WBK, mBank, ING Bank Śląski, Bank Millennium, Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, FM Bank PBP S.A. oraz Banki Spółdzielcze z grupy BPS.

W tych bankach wnioski będzie można składać już od 1 kwietania, czyli w chwili uruchomienia programu.

Czytaj również: 500 zł na dziecko. Eurobank wchodzi do programu "Rodzina 500 plus"

W kolejnych dnaich przyjmowanie wniosków za pomocą bankowości elektronicznej uruchomią: Getin Bank, Raiffeisen Bank Polska S.A., Bank BGŻ BNP Paribas, Citi Bank Handlowy w Warszawie S.A., Deutsche Bank Polska S.A., Credit Agricole Bank Polska, Bank Ochrony Środowiska, Banki Spółdzielcze SGB, Eurobank S.A., Bank Pocztowy, Bank BPS oraz Plus Bank S.A.

Pełna lista banków dostępna jest na stronie rodzina500plus.gov.pl.

Zobacz także: Wniosek o 500 złotych na dziecko [POBIERZ WNIOSEK]

Rolą banków uczestniczących w programie jest udostępnienie i wysłanie wniosku do organu prowadzącego w gminie. Bank nie będzie gromadził danych, weryfikował informacji podanych we wniosku oraz załączników. Dalsza ścieżka obsługi wniosku będzie prowadzona przez samorząd i to on będzie informował o przyznaniu świadczenia.

Osoby, które złożą wniosek za pomocą bankowości elektronicznej otrzymają potwierdzenie wysłania wniosku, będą mogły również zapisać jego kopię.

Wnioski można składać również w wersji papierowej. Druk należy pobrać i złożyć w urzędzie gminy zgodnym z miejscem zamieszkania. Będzie można go złożyć osobiście, wysłać listem poleconym albo przez internet. Następnie urząd gminy będzie miał trzy miesiące na wydanie decyzji i wypłatę pieniędzy. Jeśli wniosek wpłynie do urzędników do końca czerwca, wtedy świadczenie będzie wypłacone z wyrównaniem od kwietnia.

500 ZŁ NA DZIECKO - WNIOSEK

WNIOSEK W PDF

WNIOSEK W WORDZIE

MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: