SuperBiz wiadomości Kolejny bank w "Rodzina 500+", ale wnioski online są nadal nieaktywne

Kolejny bank w "Rodzina 500+", ale wnioski online są nadal nieaktywne

25.03.2016, godz. 14:31
Bank Ochrony Środowiska
Bank Ochrony Środowiska foto: Super Express

Następny bank podpisał list intencyjny o współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych przy okazji programu "Rodzina 500+". Tym razem chodzi o Bank Ochrony Środowiska, którego klienci będą mogli składać wnioski o świadczenie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS za pośrednictwem bankowości internetowej.

- Usługa w BOŚ będzie dostępna już w połowie kwietnia 2016 r. - "Rodzina 500 plus" jest jednym ze strategicznych programów skierowanych do polskich rodzin. Jako polski bank aktywnie wspieramy działania Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, których celem jest przywrócenie równowagi demograficznej w Polsce - podkreślił p.o. prezesa BOŚ Stanisław Kluza.

Czytaj również: Był w rządzie PiS, a teraz dostał fuchę. Stanisław Kluza p.o. prezesa Banku Ochrony Środowiska

Przez internetową Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS będzie można od 1 kwietnia składać wnioski o wypłatę świadczenia wychowawczego. Aby zarejestrować osobisty elektroniczny profil ubezpieczonego w ZUS trzeba było przynajmniej raz pofatygować się do zakładu, by potwierdzić swoje dane. Dzięki współpracy z bankami będzie można zarejestrować profil, wchodząc na swoje elektroniczne konto bankowe a bank uwierzytelni, że dane osobowe są prawdziwe.

Pierwszym bankiem, który zawarł porozumienie o współpracy z ZUS w tej sprawie jest PKO BP - będzie można rejestrować profil od 17 kwietnia. Póki co list intencyjny podpisało 20 banków. Oprócz BOŚ i PKO BP są to: Getin Noble Bank, Bank Pocztowy, Mbank, Bank Polskiej Spółdzielczości, Bank Handlowy w Warszawie, ING Bank Śląski, FM Bank, PbP Smart, Deutsche Bank Polska, Alior Bank, Credit Agricole, Bank Millenium, Spółdzielcza Grupa Bankowa, Bank Ochrony Środowiska, Raiffeisen Bank Polska, Pekao S.A. oraz BPH S.A.

Jednak w żadnym z tych banków nie można składać jeszcze wniosków o świadczenie wychowawcze i nie wiadomo na jakim etapie są prace wdrażające mechanizm przyjmowania dokumentów online. Prawdopodobnie - wzorem PKO BP, banki będą przyjmowały wnioski dopiero po 1 kwietnia.

 

Źródło: PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: