SuperBiz wiadomości Kolejny groźny telefon Samsunga. Zaczął dymić w samolocie

Kolejny groźny telefon Samsunga. Zaczął dymić w samolocie

06.10.2016, godz. 15:21
Samsung Galaxy Note 7
foto: EAST NEWS

Telefon zastępczy, który amerykański konsument otrzymał w zamian za posiadanego wcześniej Samsunga Note 7, zaczął w środę dymić na pokładzie samolotu pasażerskiego. Lot został opóźniony, zarządzono ewakuację wszystkich pasażerów.

Należący do jednego z pasażerów samolotu, Briana Greena, nowy telefon Samsunga rozgrzał się i zaczął dymić na pokładzie samolotu Southwest Airlines, który leciał z Baltimore do Louisville, w stanie Kentucky.

Jak wyjaśniła żona Greeena, Sarah, był to aparat zastępczy, który Green otrzymał w zamian za posiadany smartfon Samsung Note 7, uznany oficjalnie przez władze USA za niebezpieczny i nie nadający się do użytku. Green wymienił aparat po otrzymaniu od producenta wiadomości SMS wzywającej go do dokonania tej wymiany.

Czytaj również: Akcje Samsunga spadły o blisko 7 procent. Winne wybuchowe smartfony Galaxy Note 7

Południowokoreański producent Samsung Electronics Co. oświadczył, że nie ustosunkuje się oficjalnie do incydentu dopóki nie otrzyma aparatu i nie ustali jego przyczyny.

Wcześniej producent wezwał wszystkich posiadaczy smartfonów Note 7 do ich gratisowej wymiany. Chodzi o co najmniej 2,5 mln aparatów. Stwierdzono bowiem, że telefony te posiadają wadliwą baterię, która grozi zapaleniem się.

Zobacz: Masz Samsunga Galaxy Note 7? Musisz go zwrócić

Władze federalne USA wezwały wszystkich posiadaczy tych smartfonów do zaprzestania ich użytkowania. Wiele linii lotniczych zakazuje wnoszenia ich na pokład samolotów, a inne polecają ich bezwzględne wyłączenie podczas lotu.

Źródło: PAP, oprac. MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: