SuperBiz wiadomości Kolejny market daje podwyżki swoim pracownikom

Kolejny market daje podwyżki swoim pracownikom

16.10.2016, godz. 12:50
Komornik zajął supermarket
foto: SHUTTERSTOCK

Sieci handlowe w ostatnim czasie walczą jak mogą, aby utrzymać stałe zatrudnienie wśród pracowników. Dlatego do grona marketów i dyskontów, które już wprowadziły podwyżki dołącza POLOmarket - informuje serwis ISBhandel.

- Najniższy poziom wynagrodzenia w sklepach POLOmarket przed podwyżką wynosił 1,850 zł brutto plus premia uznaniowa. Po podwyżkach najniższy poziom wynagrodzenia będzie się kształtował w przedziale od 2 tys. do 2,350 zł brutto w zależności od zakresu obowiązków oraz stażu plus premia uznaniowa - dowiedział się ISBhandel.

Zobacz również: Lidl rozda pracownikom 9 mln złotych w bonach

Serwis dodaje, że w zależności od zajmowanego stanowiska, wzrost wynagrodzenia wyniesie od 19 do 27 proc.

Dodatkowo sieć wszystkim nowo zatrudnionym zapewnia na start zatrudnienie na umowę o pracę na okres pół roku oraz automatycznie nowe, wyższe pensje.

- Podjęliśmy bardzo istotne decyzje dotyczące wynagrodzeń i zatrudnienia, ponieważ traktujemy naszych pracowników jako nasz największy kapitał. Tym samym chcemy stworzyć im najlepsze warunki do rozwoju, a także dać poczucie bezpieczeństwa zatrudnienia. Zatrudniamy na umowę o pracę ponad 7 tysięcy pracowników na terenie całego kraju - powiedział członek zarządu POLOmarketu Michał Seńczuk, cytowany w komunikacie sieci.

Podwyżki, które weszły w życie 1 października, obejmują pracowników całej sieci, niezależnie od stażu pracy i stanowiska. Ponadto polska sieć nie będzie już zatrudniać na okres próbny, a wszystkim nowym pracownikom zaproponuje na start 6-miesięczną umowę o pracę.

Sprawdź także: Podwyżki w Tesco. Sieć idzie śladem Biedronki oraz Lidla

Zmianom uległa też ścieżka rozwoju pracowników POLOmarketu. Najlepsi pracownicy, od kasjera sprzedawcy po kierownika sklepu, mogą liczyć zarówno na awans, jak i na pakiet szkoleń.

Sieć POLOmarket działa od 1997 r., obecnie to ponad 285 placówek zlokalizowanych w małych i dużych miastach na terenie całej Polski.

 

Źródło: ISBhandel

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: