SuperBiz wiadomości Kolejny rekordowo niski poziom bezrobocia. Tak dobrze było ostatnio 7 lat temu!

Kolejny rekordowo niski poziom bezrobocia. Tak dobrze było ostatnio 7 lat temu!

06.11.2015, godz. 12:18
Urząd pracy
foto: SE/EAST NEWS

Sprawdzają się szacunki Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, które od kilku miesięcy prognozowało, że na koniec roku odnotowane zostanie wyjątkowo niskie, jednocyfrowe bezrobocie. W październiku wynosiło ono zaledwie 9,6 proc. w skali kraju. Tak dobrze ostatnio było 7 lat temu.

Bezrobocie w październiku spadło o 0,1 punktu procentowego w stosunku do września br., a w porównaniu z analogicznym okresem w 2014 r. spadek jest jeszcze wyższy i wynosi 1,7 punktu procentowego – podaje Ministerstwo Pracy.

ZOBACZ TEŻ: Polacy wolą śmieciówki zamiast etatów

W urzędach pracy jako bezrobotne na koniec października zarejestrowanych było ponad 1,5 mln osób. Jeszcze miesiąc temu było ich o 21 tys. więcej. Sytuacja poprawiła się najbardziej w województwach mazowieckim, łódzkim i wielkopolskim.

ZOBACZ TEŻ: Philip Morris Polska tworzy miejsca pracy w Krakowie

„W październiku br. pracodawcy zgłosili do urzędów pracy prawie 112 tys. ofert zatrudnienia i aktywizacji zawodowej. W porównaniu z październikiem 2014 r. jest to wzrost o 13,9 tys. Najwięcej pracowników poszukają firmy w województwie zachodniopomorskim i wielkopolskim” - informuje Ministerstwo Pracy.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: