SuperBiz wiadomości Komisja Weryfikacyjna. Jaki majątek mają jej członkowie? [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]

Komisja Weryfikacyjna. Jaki majątek mają jej członkowie? [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]

13.08.2017, godz. 18:26
KOMISJA WERYFIKACYJNA WS. NIERUCHOMOśCI CHMIELNA 70
KOMISJA WERYFIKACYJNA WS. NIERUCHOMOśCI CHMIELNA 70 SEBASTIAN KALETA ,PATRYK JAKI foto: EAST NEWS

Członkowie Komisji Weryfikacyjnej, która bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych ws. reprywatyzacji warszawskich nieruchomości, ujawnili swoje majątki. Na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości pojawiło się osiem oświadczeń majątkowych. Politycy pochwalili się sporą zasobnością portfela, kolekcją srebra czy kredytami we frankach szwajcarskich.

Oświadczenia majątkowe członków Komisji Weryfikacyjnej
Szef komisji Patryk Jaki składa oświadczenia majątkowe od 2016 r. jako wiceszef MS. Za ub.r. wykazał mieszkanie, ok. 3 tys. zł oszczędności, papiery wartościowe o wartości 200 tys. zł (wraz z żoną) oraz akcje kilku spółek. Ma też samochód volkswagen. Wziął kredyt hipoteczny o wartości 220 tys. zł. W ub.r. osiągnął łączny dochód powyżej 200 tys. zł.

Zobacz również: Oświadczenie majątkowe prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf. Zobacz jej majątek

Sebastian Kaleta (wybrany do komisji z rekomendacji PiS) wykazał 125 tys. zł oszczędności w ramach współwłasności małżeńskiej. Do 30 maja br. pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej Geovita SA - za co w ub.r. uzyskał dochód 25 tys. zł. Do powołania do komisji był rzecznikiem prasowym MS.

Łukasz Kondratko (wybrany z rekomendacji PiS) jako komornik w Przemyślu osiągnął w ub.r. dochód 100 tys zł. Ma dom w budowie o pow. 90 m kw. i gospodarstwo rolne o pow. 1,7 ha (we współwłasności małżeńskiej). Ma 53 tys. zł i 100 euro oszczędności. Ma dwa samochody - seata leon i kia sportage (w leasingu).

Poseł Robert Kropiwnicki (wybrany z rekomendacji PO) ma w sumie dziewięć mieszkań, w tym na wynajem, od 100 do 34 m kw. Za ub.r. zadeklarował w sumie 270 tys. zł dochodów brutto (wynajem mieszkań, diety i uposażenie poselskie, umowa o pracę). Wykazał też 1,9 ha gruntu oraz garaż. Ma 28 tys. zł oszczędności oraz 24 udziały w Legnickim Centrum Biznesu Sp.z oo. Wziął cztery kredyty na zakup mieszkań - w kwotach od 91 tys. zł do 152 tys. franków szwajcarskich.

Poseł Paweł Lisiecki (wybrany z rekomendacji PiS) ma mieszkanie o pow. 33 m. kw. i miejsce garażowe. W ub.r. osiągnął ponad 168 tys. zł łącznego dochodu (diety i uposażenie poselskie plus wynagrodzenie na funkcji burmistrza dzielny W-wa Praga Północ). Ma też 16 tys. zł oszczędności oraz papiery wartościowe o łącznej wartości ponad 24 tys. zł. Wraz z żoną ma 20 udziałów w Spółdzielni Wnet.

Sprawdź też: Najbogatsi prezydenci miast. Kto ma w kieszeni najwięcej? [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]

Poseł Jan Mosiński (wybrany z rekomendacji PiS) ma mieszkanie o pow. 72 m kw. (we współwłasności małżeńskiej). Na dwóch kontach bankowych ma niemal 20 tys. zł. Ma 85 akcji firmy Runotex SA w Kaliszu. Ma dwa samochody - chryslera i volvo. Wziął 25 tys. zł pożyczki od Sejmu.

Bartłomiej Opaliński (wybrany z rekomendacji PiS) ma dom o powierzchni 180 m kw., dwa mieszkania o pow. 32 i 49 m kw. (które wynajmuje za 25 tys. zł rocznie) oraz działkę budowlaną (współwłasność) o pow. 933 m kw. Ma też 146 tys. zł oszczędności i opla insignię. Jako przewodniczący Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Ciechanowie zarobił w ub.r. 24 tys. zł. Prowadzi też kancelarię radcy prawnego - w ub.r. zarobił 12 tys. zł. Spłaca kredyt hipoteczny z 2015 r. na kwotę 326 tys. zł.

Paweł Rabiej (wybrany z rekomendacji Nowoczesnej) ma dom o pow. 160 m kw i działkę 4300 m kw., mieszkanie o pow. 74 m kw. Ma 21,5 tys. zł, 4,1 tys. euro i 5,2 tys. dolarów oszczędności. Ma 50 udziałów w spółce Thinktank. Prowadzi działalność gospodarczą (zawieszoną w maju br.) z czego w ub.r. osiągnął dochód 12,9 tys. zł. Wziął dwa kredyty: hipoteczny o wartości 422 tys. zł i odnawialny - 30 tys. zł. Ma kartę kredytową z limitem 62 tys zł. Wykazał też "kolekcję polskich sreber" o wartości 45 tys. zł.

Adam Zieliński (wybrany z rekomendacji Kukiz'15) ma wraz z żoną 105 tys. zł, 1000 euro, 200 funtów i 180 dolarów oszczędności. W zeszłym roku osiągnął dochód 6 tys. zł (umowy cywilnoprawne i o dzieło oraz do lutego ub.r. praca w Instytucie Nauk Prawnych PAN). Ma jeden udział w spółce k82. Ma też skodę fabię.

Czytaj koniecznie: Wszystkie biznesy o. Rydzyka. Zobacz, na czym zbił majątek

Czy zajmuje się Komisja Weryfikacyjna?
Komisja do spraw usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich wydanych z naruszeniem prawa zajmuje się przypadkami tzw. „dzikiej reprywatyzacji". Jej przewodniczącym został wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Pierwsze, robocze spotkanie komisji weryfikacyjnej odbyło się 29 maja. Od tego czasu na kilku posiedzeniach zapadły decyzji dotyczące m.in. nieruchomości przy dawnych ul. Chmielnej i Siennej.

Oświadczenia majątkowe członków Komisji Weryfikacyjnej znajdziesz na stronie internetowej resortu Zbigniewa Ziobry.

 

Źródło: rp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: