SuperBiz wiadomości Komornik zajął supermarket warty ok. 4 mln złotych

Komornik zajął supermarket warty ok. 4 mln złotych

11.07.2016, godz. 16:39
Komornik zajął supermarket
foto: SHUTTERSTOCK

Sycylijski wymiar sprawiedliwości dokonał nietypowej egzekucji komorniczej, ponieważ amerykańska administracja zwlekała z wypłatą odszkodowania byłemu pracownikowi supermarketu. Włoch przez 16 lat domagał się swoich praw na drodze sądowej.

Mężczyzna, który został niegdyś zatrudniony do urządzania sklepowych witryn, twierdzi, że bezpodstawnie go zwolniono. Zażądał ponownego przyjęcia do pracy, a także wystąpił o wysokie odszkodowanie za poniesione straty moralne. Sąd stanął po jego stronie. Nakazał amerykańskiej administracji rządowej, do której należą grunty wraz z supermarketem, wypłacenie Sycylijczykowi 600 tys. dolarów odszkodowania oraz przyjęcie do pracy – informuje IAR.

Przeczytaj również: Jak chronić swoje dane osobowe podczas wakacji?

Komornik zajął położoną na Sycylii bazę wojskową Sigonella wraz z supermarketem wycenionym na przeszło 1 mln dolarów. Do zajęcia doszło wskutek niewykonalności wyroków sądowych, które zobowiązywały amerykańską administrację – właściciela nieruchomości, do wypłaty zasądzonego odszkodowania. Tak wysoka wartość rekompensaty została m.in. uzasadniona tym, że zwolnienie z pracy uniemożliwiło Włochowi założenie rodziny.

Dowództwo amerykańskiej bazy wojskowej dwukrotnie zapewniało, że wypłaci odszkodowanie, jednak nigdy do tego nie doszło. Ostatecznie supermarket wraz z asortymentem wyceniono na ponad 1 mln dolarów, a komornik przejął nieruchomość w poczet niespłaconych zobowiązań.

Oprac. na podst. IAR /Marek Lehnert, finanse.wp.pl, tvp.info, bankier.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: