SuperBiz wiadomości Konflikt Kaczyński-Kamiński w toku? „B. poseł nie pokieruje holdingiem”

Konflikt Kaczyński-Kamiński w toku? „B. poseł nie pokieruje holdingiem”

10.02.2016, godz. 12:00
Wyrzuceni z TVP zbierają haki na Kaczyńskiego
foto: Super Express

Kiedy wczoraj informowaliśmy o tym, że b. poseł Mariusz Antoni Kamiński, pokieruje Polskim Holdingiem Obronnym, wydawało się, że wrócił do łask prezesa PiS-u, Jarosława Kaczyńskiego. Wygląda jednak na to, że sytuacja ma się zupełnie inaczej. Minister nauki, Jarosław Gowin, oświadczył, że „poseł madrycki” złożył dymisję ze stanowiska, które objął zaledwie w poniedziałek. Podobno miał o tym zdecydować sam Prezes.

Przypomnijmy – Mariusz A. Kamiński był jedną z postaci tzw. afery madryckiej. Wraz z dwoma innymi posłami PiS-u został w 2014 r. posądzony o próbę wyłudzenia pieniędzy z Kancelarii Sejmu w związku z podróżą służbową. Z powodu oskarżeń popadł w niełaskę u prezesa PiS-u i musiał zrezygnować z członkostwa w partii. Miesiąc temu prokuratura umorzyła jednak postępowanie przeciwko tzw. posłom madryckim, co (jak jeszcze wczoraj się wydawało) sprawiło, że Kamiński znów stał się ulubieńcem prezesa Kaczyńskiego.

ZOBACZ TEŻ: „Poseł madrycki” dostał posadę od PiS. Pokieruje Polskim Holdingiem Obronnym!

A wydawało się tak dlatego, że, jak podała „Rzeczpospolita”, Kamiński został mianowany szefem Polskiego Holdingu Obronnego. Dziś pojawiła się jednak kolejna interesująca informacja, której źródłem był wicepremier Jarosław Gowin. Powiedział on, że Kamiński złożył dymisję ze stanowiska! Rzeczniczka PHO, zapytana o to przez portal money.pl, nie potwierdziła jednak tych informacji, a sam zainteresowany nie chciał komentować sprawy.

ZOBACZ TEŻ: Senator PiS-u chciał za darmo parkować w Warszawie!

Jak nieoficjalnie informuje radio RMF FM, Kamiński nie zrezygnował ze stanowiska sam, a swojej dymisji dowiedział się z mediów. Podobno o odebraniu stanowiska Kamińskiemu miał zdecydować sam Jarosław Kaczyński, który o cofnięcie nominacji b. posłowi zwrócił się do szefa MON-u, Antoniego Macierewicza.

Aktualizacja: Po południu portalowi money.pl udało się uzyskać oficjalne potwierdzenie od PHO - Kamiński zrezygnował z kierowania instytucją we wtorek wieczorem.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: