SuperBiz wiadomości Kongres NowoczesnejPL bez Balcerowicza i Frasyniuka. Na Torwarze pojawi się tylko Ryszard Petru

Kongres NowoczesnejPL bez Balcerowicza i Frasyniuka. Na Torwarze pojawi się tylko Ryszard Petru

28.05.2015, godz. 14:44
Ryszard Petru , Leszek Balcerowicz , Władysław Frasyniuk
Ryszard Petru , Leszek Balcerowicz , Władysław Frasyniuk foto: Super Express

Choć prof. Leszek Balcerowicz ma uchodzić za ideowego ojca stowarzyszenia NowoczesnaPL na kongresie, który odbędzie się 31 maja na Torwarze w Warszawie go zabraknie. Nie będzie on jednak jedynym nieobecnym. Nie pojawi się tam również ani Władysław Frasyniuk ani Andrzej Olechowski. Będzie, jak zapowiedział, ekonomista Ryszard Petru ponad 8 tysięcy zainteresowanych inicjatywą osób.

W rozmowie z „Salonie politycznym Trójki” Ryszard Petru, założyciel stowarzyszenia NowoczesnaPL zapewniał, że jego celem nie jest jedynie wejście do parlamentu. Nie okreslił się też co do tego, czy stowarzyszenie przekształci się w partię polityczną. Nieobecność na kongresie prof. Leszka Balcerowicza tłumaczył słowami - Ta inicjatywa jest oddolna. Leszek Balcerowicz w niej nie uczestniczy. Fizycznie jej nie wspiera, ale jeśli w mediach ją poprze, to będzie to dla mnie bardzo miłe.

Zobacz koniecznie: Balcerowicz zakłada partię? Na pokładzie Ryszard Petru i Władysław Frasyniuk

Po tym jak rozeszła się wieść, że ze stowarzyszenia NowoczesnaPL powstanie liberalna gospodarczo partia, w dodatku kojarzona z prof. Leszkiem Balcerowiczem, Władysławem Frasyniukiem i Andrzejem Olechowskim, przeprowadzony dla Faktów TVN sondaż Millward Brown wskazywał, że znalazłaby się ona w Sejmie z 5 procentowym poparciem. Pytanie, jak rysuje się przyszłość NowoczesnejPL, gdy na pierwszym i najważniejszym kongresie zabraknie popularnych polityków.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: