SuperBiz wiadomości Koniec roku szkolnego. Jak nagrodzić dziecko za dobre świadectwo?

Koniec roku szkolnego. Jak nagrodzić dziecko za dobre świadectwo?

23.06.2017, godz. 12:03
Bartłomiej Drągowski świadectwa
Świadectwa szkolne Bartłomieja Drągowskiego foto: Super Express

Koniec roku szkolnego. Jak nagrodzić dziecko za dobre wyniki w nauce i nienaganne sprawowanie? Niektórzy rodzice i dziadkowie przygotowują na tę okazję kopertę, a inni planują rodzinne wyjście do kina lub na lody.

Koniec roku szkolnego
Zabrzmiał już ostatni dzwonek. Wakacje czas zacząć. Jednak z tej okazji wielu opiekunów przygotowuje dzieciom niespodzianki i nagrody za dobre stopnie i nienaganne zachowanie. W niektórych rodzinach nagradza się dzieci finansowo, dając uczniowi kopertę z pieniędzmi. Zwykle daje się około 100 zł. Ale jeśli taką sumą nagrodzą też dziadkowie, to w skarbonce ucznia znajdzie się 300 zł. Czesto taką gotówkę traktuje się też jako pieniądze na wakacje - na lody, ciastka i inne słodkości czy kieszonkowe na zbliżający się wyjazd (kolonie, obóz).

Ucznia można nagrodzić też biletem do kina. W tym roku zakończenie roku szkolnego przypadło w piątek, więc trzeba liczyć się z droższymi biletami - około 30 zł od osoby.

Zobacz także: Biedronka rozdaje 1000 zł. Wystarczy zrobić jedną rzecz

Dobrym pomysłem jest także wspólne wyjście do zoo czy ciekawego muzeum. Niestety, tutaj trzeba liczyć się z dużymi opłatami, bo bilety do zoo są dość drogie (np. we Wrocławiu bilet normalny kosztuje 45 zł, ulgowy 35 zł, a w Warszawie odpowiednio 26 i 16 zł).

Chyba każde dziecko młodsze i starsze ucieszy po prostu wyjście na lody. To też jedna z najtańszych form gratyfikacji za całoroczną naukę w szkole. Porcja dobrych naturalnych lodów kosztuje 5 zł.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: