SuperBiz wiadomości Koniec sporu Grycana z Lidlem. Zobacz, kto wygrał

Koniec sporu Grycana z Lidlem. Zobacz, kto wygrał

04.05.2017, godz. 12:19
grycan, lody, lody karmelowe
foto: Pinterest

Właściciel marki Grycan – spółka Lodziarnie Firmowe i firma Lidl podpisały w środę 26 kwietnia ugodę kończącą spór sądowy w sprawie opakowań lodów Ballino – marki własnej dyskontu. Były łudząco podobne do opakowań lodów marki Grycan Lody od Pokoleń.

„Na mocy zawartego porozumienia, od 22 maja do 31 sierpnia b.r. sieć Lidl będzie mogła sprzedawać lody marki własnej Ballino w dotychczasowych opakowaniach, jednak pod warunkiem, że będą one dodatkowo trwale i wyraźnie oznaczone naklejkami z nazwą marki i jej producenta tj. firmy Kilargo Sp. z o.o. z siedzibą w Dobroniu oraz zostaną dodatkowo zapakowane w zaklejony kartonik z nową grafiką. Informacja o producencie lodów Ballino znajdzie się również na etykietkach cenowych we wszystkich sklepach sieci" – napisano w oficjalnym oświadczeniu Lidla.

Czytaj też: Lidl zmniejsza ilość soli i cukru w swoich produktach

Dodano w nim również, że kolejne partie lodów Ballino będą już sprzedawane w opakowaniach o nowym wzorze graficznym, do którego spółka Lodziarnie Firmowe nie zgłosiła zastrzeżeń. W związku z podpisaniem ugody, pozew sądowy przeciwko sieci Lidl został wycofany.

Sprawdź także: Grycan kontra Lidl. Komornik zajął lody niemieckiej sieci sklepów

Przypomnijmy, że na mocy wyroku sądu, komornik zajął 1 marca ponad 46 tys. opakowań lodów Balllio w siedmiu centrach dystrybucji sieci Lidl. Odstąpiono od komorniczego zajęcia lodów w 600 sklepach. Lidl zobowiązał się, że sam zabierze lody z lodówek jeszcze w czwartek. Firma Lodziarnie Firmowe rozpoczęła współpracę z siecią Lidl na wiosnę 2016 r., natomiast pod koniec 2016 r. Lidl zaczął sprzedawać lody łudząco podobne do lodów marki Grycan Lody od Pokoleń.

Źródło: Lidl, Superbiz.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: