SuperBiz wiadomości Konkurs „Piórko 2016” już rozstrzygnięty

Konkurs „Piórko 2016” już rozstrzygnięty

24.11.2016, godz. 18:01
Biedronka
Biedronka foto: Materiały prasowe

Już 28 listopada w sklepach Biedronka pojawi się w sprzedaży książka dla dzieci „Córka bajarza". To fantastyczna, pobudzająca wyobraźnię baśń, idealna na gwiazdkowy prezent. Autorka i ilustratorka książki zostały nagrodzone w konkursie literackim „Piórko 2016".

W konkursie „Piórko 2016" Biedronki biorą udział pisarze i ilustratorzy do tej pory tworzący tylko do szuflady. Ideą konkursu jest powstanie takich książek, po które dzieci będą chętnie sięgać. Organizatorom chodzi także o podkreślenie, że wspólne głośne czytanie książek dzieciom tworzy i umacnia rodzinne więzi.

Zobacz również: W Biedronce brakuje Świeżaków

Nagrodzona w tym roku „Córka bajarza" pokazuje dziecku, że warto podejmować próby pokonywania trudności i przezwyciężać własne lęki.

Podpowiada, co w życiu jest najważniejsze, dodaje nadziei i wiary w szczęśliwe zakończenie. Motywem przewodnim opowieści jest podróż tytułowej Weronki do zamku Króla Bajarzy. Piękne ilustracje stanowią kreatywne uzupełnienie tekstu.

„Córka bajarza" to debiut literacki Moniki Radzikowskiej, laureatki pierwszego etapu konkursu „Piórko 2016. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci". Autorka otrzymała 100 tys. zł. Ilustracje przygotowane do zwycięskiej opowieści, wyłonione w drugim etapie konkursu, wykonała Monika Biała. Ona również otrzymała nagrodę 100 tys. zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: