SuperBiz wiadomości Kowalczyk o Mieszkanie Plus: 300 tys. mieszkań w 3 lata

Kowalczyk o Mieszkanie Plus: 300 tys. mieszkań w 3 lata

12.10.2016, godz. 18:14
Henryk Kowalczyk
foto: EAST NEWS

- Program Mieszkanie Plus zakłada docelowo 300 tys. mieszkań w 3 lata - zapowiedział w programie Popołudniowa rozmowa w RMF FM Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów i pełniący obowiązki szefa resortu Skarbu.

To kolejny wielki program związany z mieszkaniami, który proponuje Prawo i Sprawiedliwość. Za poprzednich rządów PiS obiecywano 3 miliony mieszkań w ciągu 8 lat. - Wtedy taka zapowiedź była, niestety nie dane nam było sprawdzić tego... - tłumaczył Kowalczyk w rozmowie z Marcinem Zaborskim z RMF.

Zobacz również: Ruszył program Mieszkanie Plus. Inaugurowano go w Katowicach

Minister stwierdził, że budowa pierwszych mieszkań w ramach rządowego programu ruszy w 2018 roku i pierwsi lokatorzy pod koniec tego samego roku otrzymają klucze.

Obecnie grunty pod zabudowę Mieszkanie Plus przekazują samorządy, ale rząd chce aby włączyły się w to również spółki skarbu państwa. - Trwa inwentaryzacja i sprawdzanie przydatności tych gruntów na cele mieszkaniowe. Przede wszystkim to są spółki kolejowe, a one są akurat w zarządzaniu ministra infrastruktury, więc sprzeczności nie ma. Też jest brana pod uwagę Agencja Nieruchomości Rolnych, w obszarze miast Agencja Mienia Wojskowego. To są główne zasoby, jeśli chodzi o Skarb Państwa - zdradził Kowalczyk.

 

Źródło: RMF

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: