SuperBiz wiadomości Kowalczyk zdradza, w których spółkach dojdzie do zmian personalnych

Kowalczyk zdradza, w których spółkach dojdzie do zmian personalnych

14.10.2016, godz. 14:43
Henryk Kowalczyk
foto: EAST NEWS

Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, zdradził w "Rzeczpospolitej", że już w najbliższych dniach można spodziewać się zmian w kilku kluczowych spółkach skarbu państwa. Nie mówi o które firmy chodzi, ale dziennik sugeruje, że mowa o Grupie Azoty, Lotosie i PZU. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że sprawa dotyczy też KGHM.

Minister Kowalczyk, który tymczasowo przejął nadzór nad spółkami skarbu państwa po dymisji ministra Dawida Jackiewicza, z decyzją czeka na CBA. To właśnie agenci podlegli Mariuszowi Kamińskiemu badają umowy zawierane w państwowych przedsiębiorstwach. Kontrole CBA trwają od września.

Zobacz również: Kowalczyk dla Superbiz.pl: "Nie podniesiemy podatków, ale obciążenie przesuniemy" [ROZMOWA]

W rozmowie z redaktorem naczelnym Superbiz.pl Hubertem Biskupskim, Kowalczyk powiedział, że ostateczne decyzje w tej sprawie mają zapaść do końca października. - Cały czas napływają i są obrabiane materiały, o które wystąpił minister Mariusz Kamiński - podkreślił minister.

Z informacji podawanych przez "Rz" pierwsze zmiany personalne obejmą Lotos, Azoty oraz PZU. Z naszych nieoficjalnych doniesień wynika, że do tej grupy dołączy również polski potentat miedziowy KGHM.

 

Źródło: "Rzeczpospolita"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: