SuperBiz wiadomości Kraków szuka hejnalisty. Można zarobić do 2,2 tys. zł na rękę

Kraków szuka hejnalisty. Można zarobić do 2,2 tys. zł na rękę

04.04.2017, godz. 18:52
kościół Mariacki, Kraków, rynek krakowski
foto: EAST NEWS

Praca na wysokości i to przez całą dobę. Pensja przez pierwsze trzy lata etatu w granicach ok. 2100-2200 zł netto. Taką ofertę zatrudnienia przedstawia Państwowa Straż Pożarna w Krakowie, która szuka kandydatów na stanowisko hejnalisty na Wieży Bazyliki Mariackiej.

Hejnaliście strażacy proponują ofertę trzyletniego płatnego stażu, po którym możliwe jest pełne zatrudnienie. Czego pracodawca wymaga od kandydatów? Poza umiejętnością grania na trąbce, liczy się sprawność fizyczna oraz umiejętności interpersonalne.

Zobacz również: Biedronka kolejny raz podnosi pensje swoim pracownikom

Chętni do pracy muszą posiadać polskie obywatelstwo, minimum wykształcenie średnie oraz legitymować się bardzo dobrym stanem zdrowia, tj, zdolnością fizyczną i psychiczną.

- Praca 24 na 48, a więc służba trwa 245 godziny po czym następuję przerwa 48 godzin. Do pierwszych 3 lat zatrudniony obejmie stanowisko strażak-stażysta, docelowo - starszy technik, a więc będzie to etat podoficerski. Do 3. roku zarobki na etacie strażak stażysta wynoszą ok. 2100 - 2200 zł netto - zdradza w serwisie Bankier.pl st. kpt. Łukasz Szewczyk Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie.

Sprawdź także: 3/10 Polaków chce zmienić pracę. Z powodu nudy i rutyny

Już w czwartek 6 kwietnia poznamy wyniki pierwszego etapu rekrutacji (określenie liczny punktów za posiadane uprawnienia i specjalności). W maju wyłoniony zostanie kandydat, który będzie musiał przejść testy sprawnościowe - m.in. bieg na 1000 m w czasie nie dłuższym niż 3:29 min., bieg na 50 metrów w czasie nie dłuższym niż 6,9 sekundy oraz podciąganie na drążku - 12 powtórzeń.

 

Źródło: bankier.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: