SuperBiz wiadomości Kredyty będą tańsze

Kredyty będą tańsze

26.11.2008, godz. 02:00
Kredyty będą tańsze
foto: Brak agencji
Spłacasz kredyt we frankach? Możesz odetchnąć z ulgą. Mamy dla ciebie dobre wieści. Już wkrótce twoja rata, w zależności od kwoty pożyczki, może się zmniejszyć nawet o 260 zł miesięcznie.

To efekt decyzji szwajcarskiego banku centralnego, który już po raz drugi w tym miesiącu obniżył stopy procentowe. Dzięki temu spadnie oprocentowanie kredytów hipotecznych zaciągniętych we frankach. Niektórzy, np. klienci Polbanku, Multibanku czy mBanku, niższych rat mogą spodziewać się już w grudniu, inni - np. klienci Millennium - mniejsze raty zapłacą dopiero w styczniu. To, kiedy odczujemy ulgę w spłatach, zależy od tego, jak często dany bank aktualizuje oprocentowanie - w niektórych bankach robi się to co miesiąc, w innych co pół roku, ale najczęściej co 3 miesiące.

W ostatnim czasie Polacy, którzy zaciągnęli kredyty we frankach - a prawie 90 procent wszystkich pożyczek na zakup mieszkań czy domów było udzielanych w tej właśnie walucie - przeżywali chwile grozy. Złotówka systematycznie traciła na wartości, a to powodowało, że raty we frankach rosły w zastraszającym tempie. Na szczęście dzięki obniżce oprocentowania będą mogli odetchnąć z ulgą.

- Redukcja stóp procentowych przez Bank Szwajcarii powoduje zmniejszenie raty kredytu dla osób mających kredyt w CHF - mówi Sebastian Saliński, analityk z Gold Finance. - Największe korzyści odniosą osoby, które uzyskały kredyt do połowy 2008 roku, kiedy marże banków wynosiły średnio 0,5-1,5 procent. Oprocentowanie tych kredytów spadnie do poziomu 2-3 procent.

 Dane szacunkowe Gold Finance prz założeniach: kurs franka 2,47 zł, sprzedaż 2,57 zł. Oprocentowanie kredytu przed obniżką 3,46 %, po obniżce 2,46 %.

Nie przegap szansy.

Skontaktuj się z naszym doradcą! 

 

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: