SuperBiz wiadomości Krzysztof Skóra wraca do KGHM. Radny PiS prezesem miedziowej spółki

Krzysztof Skóra wraca do KGHM. Radny PiS prezesem miedziowej spółki

04.02.2016, godz. 11:17
KRZYSZTOF SKÓRA.
foto: Archiwum

"Dobra zmiana" zapowiadana przez ekipę rządzącą, dotarła również do największej miedziowej spółki w Polsce - KGHM Polska Miedź S.A. W środę rada nadzorcza KGHM odwołała z funkcji prezesa firmy Herberta Wirtha i powołała na jego miejsce byłego prezesa spółki Krzysztofa Skórę (radny Prawa i Sprawiedliwości).

Z posadami pożegnali się też trzej członkowie szefostwa spółki. Fotel wiceprezesa stracił Jarosław Romanowski (piastujący także funkcję przewodniczącego rady dyrektorów w KGHM International Ltd. oraz w KGHM Ajax Mining Inc.), odpowiedzialny za kwestie korporacyjne wiceprezes Marcin Chmielewski oraz wiceprezes ds. rozwoju Jacek Kardela.

Czytaj koniecznie: Rząd Beaty Szydło: Albo tniemy pensje górnikom albo zamykamy kopalnie

Posiedzenie rady trwało aż siedem godzin i po odwołaniu dotychczasowych władz, powołano nowe. Nie było tu żadnego zaskoczenia, na czele miedziowego potentata stanął - przymierzany do tej funkcji od czasów wyborów, Krzysztof Skórka (radny PiS na Dolnym Śląsku). W przeszłości zasiadał już w fotelu prezesa KGHM (2006-08).

Na wniosek prezesa Skóry w skład zarządu spółki weszli także: Jacek Rawecki, Mirosław Biriński (były członek zarządu w czasach pierwszych rządów prezesa Skóry) i Roman Kopcza (od lat związany z KGHM).

 

Źródło: TVN24 BiŚ/Bankier.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: