SuperBiz wiadomości Ksiądz wprowadził karty lojalnościowe na wino i chipsy. Pieczątki parafianie zbierają po mszy

Ksiądz wprowadził karty lojalnościowe na wino i chipsy. Pieczątki parafianie zbierają po mszy

03.07.2017, godz. 13:46
Proboszcz szantażuje parafian
foto: SE/EAST NEWS

Na niekonwencjonalny pomysł wpadł ksiądz włoskiej parafii w Umbrii, który chciał zachęcić parafian do budowania chrześcijańskiej wspólnoty. Wymyślił więc karty lojalnościowe na kieliszek wina, którego można się napić po niedzielnej mszy.

Oryginalny, acz kontrowersyjny pomysł włoskiego księdza ma zachęcić mieszkańców włoskiego San Martino in Trignano do budowania wspólnoty. Uczestników niedzielnej mszy zachęcał do spotkań parafialnych po nabożeństwie, oferując im karty lojalnościowe.

Sprawdź również: Antyczna sypialnia, barokowa szafa i fortepian! Tak mieszka sędzia TK [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]


Proboszcz osobiście stempluje je po mszy świętej, dzięki czemu parafianie zbierają pieczątki, które dają im prawo do udziału w spotkaniu. Na tzw. apertifie będą mogli napić się musującego wina i zjeść chipsy, a przy tym nawiązać relacje z innymi uczestnikami chrześcijańskiej wspólnoty.

Zobacz także: Szefowa TK ma basen wart 50 tys. zł! [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]


Idea spotkań organizowanych przez księdza spotkała się zarówno z pochwałą, jak i krytyką. Jedni uznają to za normalne zachowanie, charakterystyczne dla proboszcza, który dba o poczucie jedności – choć buduje ją być może nowoczesnymi sposobami. Drudzy uważają to za „interesujący eksperyment", a pozostali, że tradycji nie należy łączyć z chipsami i Prosecco.

 

Źródło: /PAP / tvp.info

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: