SuperBiz wiadomości Kto ile wpłacił na pomnik Kaczyńskiego? Rekordzista dał 40 tys. zł. Sprawdź kto!

Kto ile wpłacił na pomnik Kaczyńskiego? Rekordzista dał 40 tys. zł. Sprawdź kto!

19.06.2017, godz. 10:09
Cegiełki na budowę pomników smoleńskich w Warszawie
foto: EAST NEWS

Miesięcznica smoleńska to niezwykle ważne wydarzenie dla osób, które chcą upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej. Od 86. miesięcy, 10. każdego miesiąca spotykają sie, by wspólnie pomodlić się za zmarłych. Często okazuje się także, że dla niektórych jest to szansa do politycznych manifestacji. Podczas spotkań organizowana jest również zbiórka pieniędzy na dwa pomniki smoleńskie. Jak podaje „Newsweek", na ten cel udało się już zgromadzić 1,5 mln złotych. Zobacz, kto dał najwięcej.

Zawrotna kwota półtora miliona to jednak dopiero połowa potrzebnej sumy. Na pomnik Lecha Kaczyńskiego w okolicach Hotelu Europejskiego oraz wszystkich ofiar na Krakowskim Przedmieściu potrzeba mniej więcej 3-4 mln złotych. Inicjatywa spotkała się z powodzeniem i znalazła licznych darczyńców. Najbardziej hojny okazał się Maks Kraczkowski, były poseł PiS, obecnie wiceprezes PKO Banku Polskiego. Ofiarował na pomniki smoleńskie aż 40 tys. złotych!

Zobacz także: NIK bierze pod lupę działania lekarzy medycyny pracy. Jest sporo uwag


Kto jeszcze przeznaczył na pomniki większe sumy? M.in. wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oraz prezes PKN Orlen, Wojciech Jasiński, który prywatnie uważany jest za jednego z bliższych znajomych Jarosława Kaczyńskiego.
Pełna lista darczyńców i kwoty, które podarowano nie są jeszcze znane. Kiedy zbiórka już się zakończy, na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ma ukazać się pełne zestawienie nazwisk. Oprócz znanych opinii publicznej osób, nie brakuje wpłat od osób prywatnych i firm.

Sprawdź również: Najdroższe wakacje w życiu. Gigantyczne koszty leczenia na wczasach!


Jeśli zbiórka pieniędzy pójdzie sprawnie, być może uda się zgromadzić całą kwotę w przyszłym roku.
Na czele komitetu zbierającego pieniądze stoi sam Jarosław Kaczyński, w jego skład wchodzi m.in. Marek Suski, poseł PiS.

 

Źródło: /Newsweek

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: