SuperBiz wiadomości Kto ostatecznie dostanie 500 zł na dziecko? [WYJAŚNIAMY]

Kto ostatecznie dostanie 500 zł na dziecko? [WYJAŚNIAMY]

07.01.2016, godz. 12:43
Rodzina, dzieci, rodzice
foto: EAST NEWS

Projekt 500 zł na dziecko nie wszedł jeszcze w życie, a wzbudza ogromne emocje - głównie za sprawą sprzecznych informacji, które na jego temat pojawiają się z ust polityków PiS oraz przedstawicieli rządu Beaty Szydło. Kto na pewno może liczyć na 500 zł na dziecko?

Obecnie trwają konsultacje społeczne projektu ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która wprowadza program "500+". Sztandarowa obietnica z kampanii wyborczej Andrzeja Duda i Beaty Szydło, jest wyczekiwana przez miliony polskich rodzin. Projekt ma dać aż 6000 zł netto rocznego wsparcia dla każdego dziecka.

Zobacz również: Uwaga na fałszywe wnioski na 500 zł na dziecko

Dlatego też każda wypowiedź polityków obozu rządzącego na temat 500 zł na dziecko jest tak szeroko komentowana. Niestety nierzadko członkowie PiS i rządu podają informacje, które się wykluczają. Kto zatem dostanie 500 zł na dziecko?

Każda rodzina na drugie i kolejne dziecko do 18 roku życia. Na dzieci pełnoletnie dodatek nie będzie przysługiwał. W przypadku rodzin z niskimi dochodami – 800 zł miesięcznie na osobę (lub 1200 zł jeśli w rodzinie jest niepełnosprawne dziecko) – dodatek wypłacany będzie także na pierwsze czy jedyne dziecko - czytamy na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Jeśli w rodzinie jest dwoje dzieci, a jedno z nich skończyło już 18. lat, dodatek będzie przysługiwał na młodsze, jeśli dochód nie przekracza 800 zł na osobę (lub 1200 zł jeśli dziecko jest niepełnosprawne).

 

Źródło: MRPiPS

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: