SuperBiz wiadomości Kukiz chce dymisji ministra skarbu za nepotyzm w PiS

Kukiz chce dymisji ministra skarbu za nepotyzm w PiS

22.03.2016, godz. 08:21
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz foto: Super Express

Paweł Kukiz zarzuca Prawu i Sprawiedliwości nepotyzm i kumpoterstwo. Lider formacji opozycyjnej podaje przykłady polityków i osób związanych z partią rządzącą, które otrzymują intratne posady w spółkach skarbu państwa. Z tego powodu Kukiz '15 będzie chciał złożyć wniosek o wotum nieufności dla ministra skarbu Dawida Jackiewicza.

– Niepokoją nas doniesienia prasowe, w których mówi się o około stu nominacjach na ważne stanowiska i funkcje w spółkach Skarbu Państwa. My obecnie te doniesienia analizujemy, będziemy bacznie przyglądać się, jakie ruchy będzie wykonywał minister skarbu Dawid Jackiewicz przy obsadzaniu stołków w spółkach Skarbu Państwa. Jeżeli doniesienia medialne się potwierdzą, a minister Jackiewicz nie zmieni swojego postępowania, to złożymy wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Skarbu Państwa – powiedział Paweł Kukiz w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie.

Zobacz koniecznie: Karczewski o pracy żony Ziobry w PZU: musi gdzieś pracować. "Ona jest fachowcem"

Lider formacji Kukiz '15 podał dwa przykłady nepotyzmu w partii Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o Marcina Mastalerka, który został dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen i byłego posła PiS Adama Rogackiego, który został powołany do składu rady nadzorczej spółki PL.2012. Więcej przykładów opisaliśmy TUTAJ

Klub parlamentarny Kukiza liczy 40 członków. Aby złożyć wniosek o odwołanie ministra skarbu, potrzebuje jeszcze 29 głosów.

 

Źródło: Newsweek

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: