SuperBiz wiadomości Kukiz ma dom za 1,5 mln zł i luksusowe auto [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Kukiz ma dom za 1,5 mln zł i luksusowe auto [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

02.12.2015, godz. 15:43
Paweł Kukiz żoną Małgorzatą
Paweł Kukiz żoną Małgorzatą foto: Super Express

Dochody z działalności muzycznej (340 tys.), ogromny dom o wartości 1,5 mln zł, mieszkanie (350 tys. zł) oraz luksusowe Audi Q7 o wartości ok. 150 tys. zł. To w skrócie wygląda oświadczenie majątkowe posła Pawła Kukiza. Muzyk miałby powody do zadowolenia, gdyby nie ciążące na nim zobowiązania kredytowe - łącznie aż 800 tys. zł. Zobacz szczegóły z oświadczenia majątkowego posła.

Oświadczenia majątkowe składane przez posłów nie należą do najbardziej ulubionych zajęć polityków, ale wyborcom dostarczają ciekawej lektury. Dzięki temu mają oni możliwość poznać dochód i wartość posiadanych dóbr swoich reprezentantów politycznych.

Sprawdź koniecznie: Resort rolnictwa: Minister Jurgiel wiedział o zarzutach korupcyjnych szefa ARiMR

Lider formacji Kukiz'15, która niespodziewanie zajęła trzecie miejsce w wyborach parlamentarnych, złożył swoje oświadczenie majątkowe 12 listopada bieżącego roku (pełna treść - podobnie jak reszty posłów oraz senatorów, dostępna jest na stronie internetowej Sejmu oraz Senatu).

Z dokumentu wynika, że Kukiz zaciągnął trzy kredyty. Na budowę domu (600 tys. zł) oraz dwie pożyczki gotówkowe (dwukrotnie po 100 tys. zł).

Poseł nie ma jednak wielu powodów do zmartwień. Jak sam zadeklarował, w poprzednim roku na działalności muzycznej oraz z tytułu praw autorskich zarobił aż 324,491 zł! Dodatkowo Kukiz posiada sześcioletnie Audi Q7 o szacowanej wartości 150 tys. zł.

Z posiadanych nieruchomości wrażenie robi dom o powierzchni 450 m2 (wartość 1,5 mln zł) oraz mieszkanie (36 m2) warte 350 tys. zł. Ponadto lider formacji opozycyjnej zadeklarował posiadanie łąki (0,6 ha) wycenianą na 15 tys. zł. Taką samą sumę poseł wpis w rubryce "środki pieniężne zgromadzone w polskiej walucie".

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: