SuperBiz wiadomości Kukiz'15: PiS coraz bardziej zadłuża Polaków

Kukiz'15: PiS coraz bardziej zadłuża Polaków

30.08.2016, godz. 11:55
Paweł Kukiz
foto: Andrzej Lange/Super Express

Paweł Kukiz oskarża partię rządząca o największy po 1989 r. deficyt. - Zapowiadany budżet PiS na 2017 r. to jeszcze większe zadłużanie Polaków - mówi lider formacji Kukiz'15 w "Rzeczpospolitej". W przyszłym roku dług Polski sięgnie prawie 55 proc. PKB.

— Znacząco szybszy wzrost zadłużenia w 2017 r. jest spowodowany osłabieniem kursu złotego wobec euro, który według Ministerstwa Finansów średniorocznie wyniesie 4,29. To przekłada się na wzrost długu przeliczonego na złote — mówi dla "Pulsu Biznesu" Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole.

Czytaj również: Śpiewak: Ministrowie rządu Belki przyłożyli rękę do reprywatyzacji [ROZMOWA]

Ekspert przewiduje, że już w przyszłym roku zadłużenie sektora instytucji rządowych i samorządowych przebije bilion złotych. Tym samym w relacji do PKB dług wyniesie 55 proc.

Na ten sam problem uwagę zwraca Paweł Kukiz w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

- Dzisiaj mamy największy deficyt w historii po 1989 roku. Zapowiadany budżet PiS na 2017 r. to jeszcze większe zadłużanie Polaków. Czas się wykazać i wywiązać z wyborczych obietnic. PiS już nie może zwalać wszystkiego na poprzedników - przekonuje.

- Przez 500 plus może nastąpić tąpnięcie gospodarcze w Polsce. Już za dwa lata będą tego pierwsze efekty. Za 7-8 lat będziemy mieli katastrofę w Polsce. Ten system runie jeśli nic się nie zmieni - dodaje Kukiz.

Zobacz koniecznie: PiS zadłuża Polskę jak Gierek i PO. Dług wynosi już prawie 900 mld zł [INFOGRAFIKA]


Źródło: "Rzeczpospolita", "Puls Biznesu"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: