SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport rio 2016 Kulczyk Investment na olimpijskim kursie [ZDJĘCIA]

Kulczyk Investment na olimpijskim kursie [ZDJĘCIA]

01.08.2016, godz. 18:32
Kulczyk Investment kontynuuje misję olimpijską
foto:

Założyciel firmy Jan Kulczyk rozpoczął patronat nad reprezentacją olimpijską. Obecny zarząd kontynuuje misję olimpijską, a zaprzysiężenie olimpijczyków przez prezydenta Andrzeja Dudę odbyło się również w obecności przedstawicieli firmy.

Sport, jeszcze za czasów rządów Jana Kulczyka, stał się kluczowym elementem budowania pozytywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. Holding Kulczyk Investments w naturalnej fazie rozwoju zdecydował się na ekspansję zagraniczną, a promocja sportu szła jak najbardziej w parze z budową wizerunku Polski i promocją jej jako marki.

- Kulczyk Investments to polska firma o międzynarodowym zasięgu. Chcemy aby Polska pokazała się w świecie ze swoich najlepszych stron. Mamy gospodarkę silną dzięki pracy, determinacji i kreatywności polskich przedsiębiorców. Mamy też drużynę olimpijską, z której możemy być dumni. Chcemy zapewnić sportowcom jak najlepsze warunki do treningu, osiągania sukcesów i możliwość skupienia się tylko na tym, co dla nich najważniejsze - mówił Jan Kulczyk.

Inwestowanie w polski sport olimpijski niósł korzyści dla obu stron - sportowcom dawał komfort, a biznesowi splendor i prestiż. Zwłaszcza w chwilach sportowych sukcesów, a tych możemy się spodziewać po wyczynie polskich lekkoatletów na tegorocznych Mistrzostwach Europy, gdzie w klasyfikacji medalowej zajęli pierwsze miejsce.

ZOBACZ TEŻ: Znamy szczegóły planu Morawieckiego. Co rząd chce zrobić do 2020 r.

Całą misję olimpijską firmy zainicjował Jan Kulczyk, największy indywidualny sponsor polskiego sportu.

- Sukcesy naszych sportowców dostarczają Polakom wielkich emocji, wzruszeń. Wyzwalają nasze najlepsze narodowe cechy. Polacy nie raz udowodnili, że są jednymi z najlepszych kibiców na świecie.Zainicjował i aktywnie uczestniczył w debacie nad wypracowaniem najlepszych standardów rozwoju sportu w Polsce - mówił.

Starał się stworzyć warunki do tego, aby olimpijczycy mogli rozwijać swój potencjał.

- Jednym z pierwszych widocznych efektów naszej współpracy będzie podniesienie wartości nagród za zdobyte w Londynie medale. Robimy to nie po to, żeby dodatkowo motywować, bo wiemy, że motywacji nie brakuje i wszyscy dadzą z siebie 110 procent możliwości, ale po to aby ten wielki trud jeszcze lepiej nagrodzić" - przekonywał założyciel Kulczyk Investments.

Podczas uroczystości zaprzesiężenia olimpijczyków przed wyjazdem na Igrzyska do Rio prezydentowi Dudzie towarzyszył członek zarządu Kulczyk Investment Jarosław Sroka. Tak Jan Kulczyk opisywał współpracę:

- Jako człowiek biznesu wiem, że gospodarka będzie silna tylko wtedy gdy stworzy się warunki do uwolnienia naturalnej energii, która tkwi w przedsiębiorcach. Wierzę, że w sporcie jest podobnie. Kulczyk Investments rozpoczyna dziś przygodę z kadrą olimpijską, która nie skończy się wraz z zakończeniem igrzysk w Londynie. Igrzyska to efekt wielu lat przygotowań, dlatego zdecydowaliśmy się sponsorować komitet i reprezentację olimpijską przez najbliższe cztery lata - zapowiadał po poprzednich Igrzyskach Olimpijskich.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: