SuperBiz wiadomości Kupując róże w Biedronce, wspomagasz walkę z rakiem

Kupując róże w Biedronce, wspomagasz walkę z rakiem

20.10.2016, godz. 12:32
Biedronka - akcja Kup róże
foto: Materiały prasowe

W sklepach Biedronka można kupić bukiet świeżych róż i w taki sposób wspomóc program edukacyjny poświęcony walce z chorobami nowotworowymi. Zatem wybierając kwiaty, sprawdzajmy czy znajduje się na nich specjalna informacyjna nalepka.

Do końca października (miesiąca walki z rakiem) w Biedronce można kupić bukiet świeżych róż i w taki sposób wesprzeć działania edukacyjne Polskiego Komitetu Zwalczania Raka. 1 zł od każdego bukietu oznaczonego specjalną nalepką zostanie przeznaczona na profilaktykę nowotworów.

Zobacz: Szpitale wpadły w spiralę zadłużenia. Ile wynosza straty?

Kwiaty biorące udział w akcji opatrzone są nalepką z hasłem: „Kwota 1 zł z bukietu wspiera profilaktykę raka”. Ceny dedykowanych bukietów zaczynają się od 7,99 zł, w zależności od rodzaju kwiatów i ich liczby. Pieniądze zebrane ze sprzedaży specjalnych wiązanek, zostaną przeznaczone m.in. na  utworzenie portalu edukacyjnego. Będzie on bazą wiedzy na temat zapobiegania nowotworom, sposobów ich wczesnego wykrywania, psychoonkologii czy praw pacjenta. Znajdzie się na nim także przewodnik dla chorych i ich rodzin w postaci przydatnej bazy adresów i kontaktów do instytucji i jednostek służby zdrowia.

Zobacz: Alma Market nie spłaciła w terminie ponad 60 mln zł kredytu

Jedną ze wspartych inicjatyw Polskiego Komitetu Zwalczania Raka ma być również program edukacyjny skierowany do młodzieży w wieku 13-16 lat. Program ma dotyczyć profilaktyki chorób przewlekłych, w tym nowotworów oraz problematyki związanej z zaburzeniami odżywiania, jak anoreksja czy bulimia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: