SuperBiz wiadomości Kurs językowy można wliczyć w koszty firmy

Kurs językowy można wliczyć w koszty firmy

12.01.2017, godz. 12:45
Kursy językowe dla dorosłych
foto: SHUTTERSTOCK

Przedsiębiorca, który uczy się języka obcego może wliczyć to w koszty uzyskania przychodu. Musi jednak udowodnić, że załatwia interesy z zagranicznymi firmami i język obcy jest mu niezbędny w sprawach zawodowych.

Choć w przepisach dotyczących kosztów uzyskania przychodu przez przedsiębiorców nie wprowadzono zmian, to w ostatnim czasie urząd skarbowy interpretuje je na korzyść przedsiębiorcy. Osoba prowadząca firmę może zapłacić niższy podatek dzięki inwestycji w naukę języka obcego. Przedsiębiorca odliczy wydatki na naukę języka, jeśli udowodni, żę używa go w interesach.

Zobacz: Plaga fałszywych L4. Co dziesiąte zostało opłacone

Potwierdza to najnowsza interpretacja Izby Skarbowej w Poznaniu (3063-ILPB1-1.4511.215.2016.2.IM) wydana w sprawie programisty prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą. Mężczyzna współpracuje z międzynarodowym koncernem. Tworzy oprogramowanie dla przemysłu motoryzacyjnego. W jego pracy niezbędne jest ukończenie specjalistycznych kursów językowych.

Zobacz: Rewolucja na Allegro. Zobacz, co się zmieni

Izba Skarbowa zgodziła się, że skoro wydatki na naukę języka obcego pozwolą mu osiągnąć przychód, to podlegają odliczeniu. Przedsiębiorca powinien udowodnić związek wydatku z prowadzoną działalnością i odpowiednio to udokumentować. W razie wątpliwości należy wystąpić o interpretację indywidualną.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: