SuperBiz wiadomości Kurski zapowiada zmiany w sportowych kanałach TVP

Kurski zapowiada zmiany w sportowych kanałach TVP

24.08.2016, godz. 16:43
Jacek Kurski
foto: Super Express

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski, prywatnie fan futbolu, zapowiada zmiany w związane z kanałami sportowymi. TVP Sport będzie dostępny za darmo dla wszystkich widzów w Polsce, a dodatkowo powstanie drugi program o podobnej tematyce.

Wejście TVP Sport na otwartą platformę zapowiadano już w lutym tego roku. Teraz szef telewizji publicznej w rozmowie z Business Insider Polska potwierdził te słowa. Kurski ogłosił też powstanie nowego kanału sportowego.

Zobacz także: Legia Warszawa w Lidze Mistrzów. Miliony euro czekają

- Pojawi się w nich nowy kanał pod nazwą TVP Sport Max lub TVP Sport Premium - mówi prezes TVP w rozmowie z Business Insider Polska. Tłumaczy, że Telewizja Polska uruchamia drugą stację ze sportem, bo ma coraz więcej praw do transmisji.

Chodzi m.in. o mecze tenisowe Agnieszki Radwańskiego oraz prawa do transmisji meczów towarzyskich polskiej reprezentacji w piłce nożnej. A od 2018 roku TVP będzie też transmitować eliminacje do kolejnych Mistrzostw Świata i Europy. Dodatkowo w telewizji publicznej zobaczymy wszystkie mecze Legii Warszawa w Lidze Mistrzów.

 

Źródło: Business Insider Polska

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: