SuperBiz wiadomości Lance Armstrong ma poważne kłopoty. Będzie bezdomny?

Lance Armstrong ma poważne kłopoty. Będzie bezdomny?

15.02.2017, godz. 12:03
Lance Armstrong
foto: gwizdek24.pl

Były sportowiec, niegdyś największa gwiazda amerykańskiego kolarstwa, która szybko zgasła z powodu dożywotniej dyskwalifikacji za stosowanie środków dopingujących ma kłopoty. Lance Armstrong może zostać bez dachu nad głową, bowiem rząd chce od niego zapłaty 100 mln dolarów odszkodowania. Kolaż przyznaje, że nie ma takich pieniędzy. Czy pozostanie zatem bez dachu nad głową?

Jeśli były kolaż przegra proces z amerykańską administracją będzie musiał zapłacić 100 milionów dolarów odszkodowania. Chodzi o oddanie pieniędzy za lata 2000-2004, kiedy to amerykańska poczta United States Postal Service sponsorowała team kolarski oraz samego Armstronga, który osobiście otrzymał na przygotowanie treningowe 13,5 mln dolarów. Wkrótce potem na jaw wyszła prawda o stosowaniu dopingu przez całą drużynę i przede wszystkim gwiazdę, która była wzorem dla wielu Amerykanów, m.in. za sprawą heroicznej walki z nowotworem i powrotu do czynnego uprawiania sportu.

Sprawdź także: Sportowcy tracą miliony na dopingu. Biznes nie wybacza oszustw


Armstrong otwarcie przyznaje, że nie ma takich pieniędzy, a ściągnięcie długu będzie prawdopodobnie skutkowało zajęciem jego posiadłości przez komornika. Jego prawnicy próbowali oddalić pozew, ale bez skutku.

Zobacz również: Lance Armstrong - podsumowanie afery dopingowej, KOMENTARZE, OPINIE, OCENY


W 2012 roku za oszustwa dopingowe Armstrong został dożywotnio zdyskwalifikowany.

 

Źródło: /wp.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: