SuperBiz wiadomości Last Christmas. Ile zarobił nieśmiertelny przebój George’a Michaela

Last Christmas. Ile zarobił nieśmiertelny przebój George’a Michaela

27.12.2016, godz. 13:11
George Michael
George Michael foto: EAST NEWS

George Michael nie żyje. Wiadomość ta wstrząsnęła fanami piosenkarza, tym bardziej, że odszedł w Boże Narodzenie, a to właśnie w tym okresie zewsząd dobiegają nas dźwięki jego nieśmiertelnej piosenki świątecznej „Last Christmas”. Ile zarobił ów przebój i co dzieje się z tymi pieniędzmi?

Piosenka „Last Christmas” zadebiutowała w 1984 r. Została napisana i wykonana  przez George’a Michaela, kiedy był członkiem duetu Wham! Piosenkę wydano na charytatywnym albumie, środki ze sprzedaży którego przekazywano na walkę z głodem w Etiopii. Pieniądze uzyskane dzięki „Last Christmas” rokrocznie idą na cele charytatywne. Od debiutu przeboju George Michael nie zarobił więc na nim ani pensa!

ZOBACZ TEŻ: George Michael nie żyje. Był jednym z najbogatszych brytyjskich muzyków [MAJĄTEK GEORGE’A MICHAELA]

O jakich pieniądzach mowa? Według „The Telegraph”, świąteczny hit zarabia średnio 300 tys. funtów rocznie! To ok. 1,6 mln zł! A więc przez 32 lata od jego wypuszczenia wygenerował co najmniej 51,2 mln zł! W tym roku w związku ze śmiercią Michaela należy się spodziewać jeszcze większej popularności przeboju. Jak podaje serwis prezzybox.com, tegoroczne zarobki „Last Christmas” można szacować na 451 tys. funtów (2,3 mln zł); i to tylko w momencie pisania niniejszego tekstu. Stale bowiem rosną.

Źródła: telegraph.co.uk, prezzybox.com, songfacts.com

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: