SuperBiz wiadomości LATO FESTIWALOWE: Kazimiernikejszyn, Dharma i Inne Brzmienia [GALERIA]

LATO FESTIWALOWE: Kazimiernikejszyn, Dharma i Inne Brzmienia [GALERIA]

07.07.2016, godz. 18:00
Festiwale
Dharma Festival foto: Materiały prasowe

Ten weekend będzie obfity w wydarzenia. Oprócz Kazimierza Dolnego, Piasków i Lublina odbędą się jeszcze festiwale w Jarocinie, Płocku i Warszawie.

Bardzo ciekawie zapowiada się odbywający w ten weekend się nad Wisłą Kazimiernikejszyn, w położonym 150 kilometrów od Warszawy urokliwym Kazimierzu Dolnym. Przez dwa dni na stojącej w kamieniołomach scenie zagrają: Chonabibe, Kapela ze Wsi Warszawa, Dziady Kazimierskie, Jacek Kleyff ze Słomą, Marika, November Project, Zeus, Łąki Łan, Psio Crew i Organek. Ale koncerty to tylko część atrakcji - oprócz nich jest jeszcze coś, czego nie spotkacie na innych festiwalach: wyścigi rowerowe, biegi i spacery po oplatających Kazimierz przepastnych wąwozach albo zagrać w piłkę 555, czyli 5 drużyn po 5 osób z 5 piłkami. Te i moc innych atrakcji znajdziesz tu. Ciekawie się nazywają karnety: petarda, konkret, gruby, kazimierski, dobry, połówka, czyli "50% ceny dla tych, którzy działają w fundacjach, certyfikowanych ratowników medycznych, osób ze stowarzyszeń, pomagających innym, światu, zwierzętom" oraz ruchowy, czyli grupowy trzy osobowy ze zniżką, jak się przebiegnie 20 km, przejdzie 10 km albo przejedzie 100 km rowerem. Przed samym festiwalem dwudniowy kosztuje 120 złotych, jedniodniowy 70.

Szeroki przekrój muzyczny ma w programie lubelski festiwal Inne Brzmienia. To część projektu Wschód Kultury, obejmujący oprócz tego także opisywany przez nas tydzień temu Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie. Inne Brzmienia trwają aż pięć dni, zagrają muzycy z 10 krajów, leżących na 3 kontynentach. Wśród nich m.in. amerykańska gwiazda postrocka Tortoise, brytyjska legenda punkrocka UK Subs, metalowa opera ze Szwecji, fińskie elektro, czy 30-osobowy big band z Japonii SHIBUSASHIRAZU ORCHESTRA. Będą też filmy, będzie czytelnia. Wstęp jest wolny. Nietypowy skład muzyczny będzie miała też Dharma, odbywająca się nad wodami Zalew Wiślanego, bałtyckiej zatoki. Ceny to 199 złotych za dwa dni, 120 za jeden.

Inne szeroko znaną imprezą jest Jarocin Festiwal, nazwiązujący do swojego legendarnego poprzednika z lat 80. W tym roku w Wielkopolsce będą gościć m.in. Slayer i The Prodigy oraz cała plejada krajowych gwiazd rocka, m.in. Acid Drinkers grający w hołdzie dla Motorhead. Jednodniowy bilet kosztuje 189 złotych, trzydniowy karnet 280 złotych. Także na Mazowszu odbędą się dwa festiwale. Jeden to płocki ReggaeLand na nadwiślańskiej plaży, gdzie przez piątek i sobotę zobaczy polską czołówkę, m.in. Bakszysz i Bednarka, jak i zespoły z Jamajki. Cena biletów to: 70 złotych karnet na dwa dni, 50 złotych na jedeń dzień.

Natomiast w samej Warszawie, w Soho Factory na Mińskiej, rozpoczyna się Warsaw Summer Jazz Days. 24 edycja festiwalu gromadzi jak co roku światowe gwiazdy, aktualnymi gośćmi będą m.in. John Medeski czy Marc Ribot. Bilety na każdy z 4 dni kosztuje od 60 złotych do 160, karnety od 250 do 450 złotych, w zależności od rzędów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: