SuperBiz wiadomości LATO FESTIWALOWE: Króluje Audioriver! [GALERIA]

LATO FESTIWALOWE: Króluje Audioriver! [GALERIA]

28.07.2016, godz. 16:07
Festiwale
Audioriver foto: Materiały prasowe

W tym tygodniu zdecydowanie na czoło wysuwa się płocki festiwal muzyki elektronicznej Audioriver. Jednak wybór jest szerszy: Castle Party w Bolkowie, elektroniczny festiwal nad jeziorem w Wielkopolsce i plenerowe koncerty na warszawskiej ulicy Ząbkowskiej.

Audioriver, który odbywa się na nadwiślańskiej plaży, uzyskał już renomę międzynarodową, zarówno wśród gości, jak i artystów. Media alarmują, że koszt wynajęcia mieszkania, w liczącym niewiele ponad 100 000 mieszkańców Płocku, wynosi aż 1500 złotych! Bilety są tańsze, jednodniowe kosztują 150 złotych, dwudniowe karnety 230 złote, trzydniowe 320 złotych. Przez dwie noce można usłyszeć ponad 70 artystów na 5 scenach.

ZOBACZ TEŻ: Przekop Mierzei Wiślanej. Rząd umacnia granicę morską z Rosją

Dla widzów preferujących plaże nad jeziorem, odbywa się festiwal Euforia w niewielkiej wielkopolskiej miejscowości Boszkowo. Wsród wykonawców m.in. światowej sławy DJ Paul van Dyk. Festiwal jest jednodniowy, a raczej jednonocny, bo zaczyna się w sobotę o 19, a kończy o 6 rano. Bilet kosztuje 89 złotych.

ZOBACZ TEŻ: Gigantyczne złoża bursztynu pod Mierzeją Wiślaną! Ministerstwo ma tajne dane?

Dla zwolenników bardziej mrocznych dźwięków w śląskim Bolkowie odbędzie się Castle Party, impreza dla fanów muzyki gotyckiej. W piątek, sobotę i niedzielę koncerty będą się odbywały w 3 miejscach naraz, m.in. w dawnych ewangielickim zborze czy średniowiecznym zamku. Karnet kosztuje 270 złotych, a jednodniowy bilet 160 złotych. Festiwal odbywa się od 1994 roku i dorobił się prawdziwej sławy za granicami Polski.

Dla fanów muzyki, którzy w weekend będą w stolicy, polecamy festiwal Otwarta Ząbkowska. Przez dwa dni na scenach ustawionych m.in. bezpośrednio na ulicy, wystąpi kilkunastu artystów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: