SuperBiz wiadomości LATO FESTIWALOWE: Woodstock czy Ladies Jazz? [GALERIA]

LATO FESTIWALOWE: Woodstock czy Ladies Jazz? [GALERIA]

14.07.2016, godz. 15:24
Festiwale
Ladies Jazz Festival foto: Materiały prasowe

Po obfitym w wydarzenia ostatnim weekendzie, teraz poza rekordowo wielkim Woodstockiem nad Odrą, mamy do wyboru Ladies Jazz w Gdyni, Dźwięki Północy w Gdańsku i niemiecko-polski Festiwal Torstrassen/Lado w Mieście nad warszawskim brzegiem Wisły. Ciekawe propozycje są za to zagranicą.

Na festiwal Przystanek Woodstock przyjechało w zeszłym roku 210 000 osób, ale rekord padł w 2012 roku - 500 000 osób bawiło w Kostrzynie nad Odrą, gdzie odbywa się festiwal. Wśród wykonawców gwiazdy zagraniczne, jak Apocalyptica, Inner Circle czy Living Colour oraz krajowe, jak Hey czy Luxtorpeda. Pojawią się też legendy podziemia: Farbe Lehre, GaGa, Sedes czy The Analogs. No i jak wszędzie tego lata, Łona z Webberem. Wstęp jak zwykle gratis, a główną atrakcją będzie otaczający teren 6-kilometrowy płot.

ZOBACZ TEŻ: Bezgotówkowy Przystanek Woodstock. Jest specjalna oferta Pekao

Pozostałe imprezy są o wiele mniejsze. Festiwal kobiecego jazzu Ladies Jazz to zdaniem organizatorów jedyna taka impreza w Europie. Przed nami m.in. koncert Carmen Moreno, występującej w swoje 90 urodziny. Bilety kosztują 70 złotych. Przyszykowany na ćwierćwiecze współpracy kulturalnej Warszawy i Berlina Festiwal Torstrassen/Lado w Mieście odbędzie się w piątek na nadrzecznym Placu Zabaw i przycumowanej obok rzecznej BarCe. Trwa także gdański festiwal Dźwięki Północy, będzie odbędzie się w murach dawnego gotyckiego kościoła św. Jana. Zagrają tu zespoły prezentująca szeroko pojęte etno, m.in. złozona z samych członków rodziny Kapela Maliszów. Bilety koszują od 20 do 45 złotych dziennie, a karnet 90 złotych za ulgowy i 120 za normalny.

Za naszą zachodnią granicą odbęda się dwie ciekawe imprezy. Jedna odbywa się już 15 raz w muzeum wielkich maszyn przemysłowych, nazywanym Ferropolis w niemieckim Gräfenhainichen - MELT!Festival, gdzie zagra m.in. Lana del Rey. Karnet kosztuje 110 euro. Drugi festiwal, belgijksi Pukkelpop, wszedł już w 4 dekadę istnienia. Wystapią m.in. Bjork i Stone Roses. Karnet to 155 euro.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: