SuperBiz wiadomości Legenda powraca. Nie uwierzysz, ile trzeba wydać na nową syrenę!

Legenda powraca. Nie uwierzysz, ile trzeba wydać na nową syrenę!

14.01.2016, godz. 11:33
AK Syrena Meluzyna R
AK Syrena Meluzyna R foto: materiały prasowe

Jeszcze w latach 90-tych widywaliśmy je na naszych drogach codziennie. Wraz z fiatami 125p, 126p i polonezami odeszły jednak na śmietnik historii. Mowa o syrenach, samochodach polskiej produkcji, które były marzeniem wielu. Teraz to marzenie można spełnić, bo następczyni legendarnego auta trafiła do sprzedaży. Aby stać się jej szczęśliwym posiadaczem potrzeba jednak… 60 tys. euro (ok. 260 tys. zł).

Pełna nazwa następczyni legendarnej syrenki to AK Syrena Meluzyna R. Ostatnia litera nazwy oznacza, że dostępne w sprzedaży auto to wersja rajdowa. Będzie ona budowana ręcznie, powstanie jedynie 25 egzemplarzy auta. To właśnie ta wyjątkowość ma wpływ na jego cenę, ale ta wydaje się jeszcze wyższa, jeśli weźmiemy pod uwagę, że autem nie będzie można jeździć po naszych drogach - będzie mogło być wykorzystywane tylko podczas wyścigów.

ZOBACZ TEŻ: Najdroższa kawalerka w Polsce sprzedana. Nie uwierzysz, ile kosztowała

Firma AK Motor Polska, które zajmuje się obecnie produkcją następczyń oryginalnych syren, planuje jednak wypuścić także standardową wersję auta, które będzie mogło wyjechać na polskie drogi. Kiedy to się stanie i ile będzie kosztowało takie auto? Tego na razie nie wiadomo.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: