SuperBiz wiadomości Ile Legia Warszawa zarobi za grę w Lidze Mistrzów? Miliony euro czekają! [INFOGRAFIKA]

Ile Legia Warszawa zarobi za grę w Lidze Mistrzów? Miliony euro czekają! [INFOGRAFIKA]

23.08.2016, godz. 17:06
El. Ligi Mistrzów, Legia - Dundalk
Legia Warszawa jest jedną nogą w Lidze Mistrzów. W pierwszym spotkaniu mistrzowie Polski pokonali Dundalk FC 2:0. foto: EAST NEWS

Legia Warszawa może dziś dopisać kolejny rozdział w dziejach polskiej piłki klubowej. Wygrywając dwumecz z irlandzkim Dundalk, polska drużyna po 20 latach ponownie będzie brała udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Dla ekipy z Łazienkowskiej 3 to szansa nie tylko na ogromny prestiż, ale też potężny zastrzyk gotówki.

W pierwszym wyjazdowym meczu z mistrzem Irlandii Legia zapewniła sobie trzy punkty wygrywając 2:0. To stawia legionistów w bardzo komfortowej sytuacji przed rewanżem w Warszawie (początek spotkania o godz. 20:45).

Czytaj także: Ruszyła liga włoska. Pierwsze skrzypce odgrywać będą Polacy?

Legia za wygrane w II, III i IV fazie eliminacyjnej do prestiżowych rozgrywek, zarobiła 2,7 mln euro (ok. 11,6 mln zł). To jednak nic w porównaniu do pieniędzy jakie czekają na obecnego Mistrza Polski za awans do fazy grupowej. W takim przypadku UEFA wypłaca aż 12 mln euro! (ok. 51,6 mln zł).

W sumie więc przejście czwartej, ostatniej rundy eliminacyjnej może dać mistrzom Polski zastrzyk finansowy wielkości ok. 18 mln euro. To niemal 80 mln zł.  To więcej niż połowa budżetu Legii i cały budżet Lecha Poznań.

Będąc w Lidze Mistrzów piłkarze Besnika Hasiego trafiliby na trudnych albo bardzo trudnych rywali. Jednak ewentualne zwycięstwo Legii oznaczałoby dodatkowe 2 mln euro, a remis 500 tys. euro.

Losowanie fazy grupowej odbędzie się w czwartek o godz. 18 w Monako.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: