SuperBiz wiadomości Lekarze chcą zwolnień od podatku

Lekarze chcą zwolnień od podatku

01.08.2017, godz. 13:14
Lekarz, badanie, pacjent
foto: SHUTTERSTOCK

Lekarze chcą, by zwolniono z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych świadczeń z tytułu uczestnictwa członków samorządu lekarskiego w nieodpłatnych szkoleniach organizowanych przez samorząd lekarski.

Trwają prace nad nowelizacją ustaw dotyczących podatków dochodowych (ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne). Jeden z projektów zakłada zniesienie opodatkowania nieodpłatnych szkoleń dla pielęgniarek i lekarzy z opieki paliatywnej lub hospicyjnej.

Jednak biały personel chce, by zwolnienie z opodatkowania dotyczyło nie tylko tak wąskiej specjalizacji. Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej wnosi o zwolnienie z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych świadczeń z tytułu uczestnictwa członków samorządu lekarskiego w nieodpłatnych szkoleniach organizowanych przez samorząd lekarski w ramach realizacji ustawowego obowiązku doskonalenia zawodowego, bez względu na tematykę szkolenia.

Zobacz: Ile Polacy zarabiają na Zachodzie? [WIDEO]

Przeczytaj: Pracownicy Biedronki dostaną benefity na dzieci

Polecamy: Od stycznia nie dostaniesz paragonu w sklepie


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: