SuperBiz wiadomości Leki z internetu z dostawą w godzinę. Sposób na prawo „apteka dla aptekarza”?

Leki z internetu z dostawą w godzinę. Sposób na prawo „apteka dla aptekarza”?

19.05.2017, godz. 11:14
Apteka, farmaceuta, lekarstwa
foto: SHUTTERSTOCK

Nowe prawo, znane pod nazwą "apteka dla aptekarza", ograniczy powstawanie nowych aptek, a w efekcie - jak twierdzą eksperci, może doprowadzić do wzrostu cen leków. Klienci będą szukać alternatyw, a jedną z nich są apteki internetowe. E-sklep Szopi.pl, który dostarcza produkty z m.in. Lidla, Biedronki, Rossmanna czy Tesco, teraz do oferty włącza lekarstwa, które może dostarczyć nawet w godzinę od złożenia zamówienia.

Leki z apteki internetowej
O Szopi.pl pisaliśmy na Superbiz.pl w lutym tego roku. To platforma założona przez spółkę On Demand, która prowadzi serwis internetowy. Po złożeniu zamówienia - w ofercie popularne dyskonty i sklepy, kurier dostarcza zakupy nawet w godzinę. To zdecydowana przewaga nad e-sklepami sieci handlowych, które realizują zakupy z jedno czy dwudniowym poślizgiem.

Zobacz koniecznie: Prezydent Duda podpisał ustawę „apteka dla aptekarza"

Teraz jak podaje "Puls Biznesu", Szopi.pl będzie też realizować zakupy w aptekach. - Obecnie realizujemy ok. 100 dostaw dziennie. Obsługujemy już kilka tysięcy klientów. Z usługą wystartowaliśmy we wrześniu 2016 r. – mówi Zbigniew Płuciennik, prezes spółki On Demand cytowany przez "PB".

- W przypadku leków na receptę, dostawca przyjedzie do klienta po jej odbiór i wróci już ze zrealizowanym zamówieniem. Leki bez recepty będzie można zamówić za pośrednictwem strony internetowej - czytamy w dzienniku.

Jak działa Szopi.pl? Wystarczy wejść na stronę Szopi.pl, podać swój adres lub kod pocztowy i złożyć zamówienie. Jeden z tzw. szoperów, czyli osób dokonujących zakupów na zamówienie, uda się do wskazanego przez nas dyskontu i zrobi zakupy za nas, nawet jeśli dyskont ten nie prowadzi sprzedaży internetowej.

jeśli akurat zabraknie danego towaru, już podczas zakupów szoper zadzwoni do klienta i zapyta go, czy życzy sobie jakiegoś zamiennika. Po trzecie, zakupy trafiają do domu w ekologicznych papierowych torbach. Dla szopi.pl pracują głównie studenci, którym zależy na elastycznym czasie pracy. Dostarczają oni zakupy w Krakowie i  Warszawie, ale w tym roku planują rozszerzenia działalności o inne duże miasta – na pierwszy ogień pójdą najpewniej Poznań, Wrocław i Trójmiasto.


Źródło: "Puls Biznesu"

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: