SuperBiz wiadomości Lidl uzbierał dla WOŚP 11 mln złotych

Lidl uzbierał dla WOŚP 11 mln złotych

12.01.2017, godz. 16:05
Lidl Polska wspiera 25. Finał WOŚP
foto: Materiały prasowe

Lidl i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grają razem już od ośmiu lat. Przez cały ten okres sieci udało się zebrać łącznie ponad 11 milionów złotych. W tym roku zbiórka organizowana jest od 9 do 15 stycznia w ponad 600. sklepach w całej Polsce.

– Gramy razem od 8 lat! 15 tys. pracowników Lidla to tak jakby 15 tys. wolontariuszy, którzy w tym tygodniu zbierają na rzecz WOŚP. Wrzucając pieniądze do puszek ustawionych w sklepach Lidl – jesteście razem z nami! – powiedział Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP. – W tym roku zagramy dla dzieci, wspierając oddziały ogólnopediatryczne, ale także po raz piąty zagramy dla geriatrii, ponieważ jest to nadal jedna z najbardziej zaniedbanych dziedzin medycyny w Polsce.

Sprawdź także: WOŚP 2017: oto 10 najciekawszych aukcji [GALERIA]

Aby wspomóc akcję wystarczy wrzucić pieniądze do specjalnie oznaczonych skarbonek w sklepach. Oprócz zbiórki w sklepach, przygotowane zostały także specjalne aukcje internetowe na portalu aukcje.wosp.org.pl, prowadzonym przez Allegro. Wylicytować na nich można również książki „Kuchnia Polska wg Karola Okrasy" oraz „Kuchnia Polska wg Pawła Małeckiego" z autografami autorów oraz grafiki Andrzeja Pągowskiego.

Czytaj też: Lidl chce podbić rynek szybkich, małych zakupów. Testuje sklep Lidl Express

Dodatkowo, Lidl przygotował nie lada gratkę dla wszystkich fanów słodkich wypieków Mistrza Polski Cukierników Pawła Małeckiego – przedmiotem licytacji jest dzień spędzony na planie zdjęciowym z Małeckim oraz przygotowanie przez niego ulubionego deseru zwycięzcy. Swoją chęć pomocy w zbiórce zadeklarował także drugi ambasador Kuchni Lidla – Karol Okrasa. Do wylicytowania jest dwuosobowe zaproszenie na kolację przygotowaną i zaserwowaną przez samego szefa kuchni w jego restauracji.

Źródło: Lidl

tagi: lidl wośp
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: