SuperBiz wiadomości Lidl wprowadza do oferty wędliny bez chemii

Lidl wprowadza do oferty wędliny bez chemii

22.07.2017, godz. 08:00
Lidl, Pikok Pure
foto: Lidl

Sieć sklepów Lidl wprowadza do swojej oferty nową markę własną Pikok Pure. Będzie to linia wędlin produkowanych w Polsce, które charakteryzuje tzw. czysta etykieta – bez wzmacniaczy smaku, bez sztucznych barwników, bez dodatku fosforanów, bez „E".

W asortymencie Pikok Pure znajdują się takie produkty jak:
parówki z indyka,
parówki z szynki,
kabanosy wieprzowe,
frankfurterki wieprzowe,
filet z piersi kurczaka w plastrach,
kiełbasa krakowska, żywiecka i śląska.

Sprawdź także: Lidl zmniejsza ilość soli i cukru w swoich produktach

Dodatkowo w ramach linii dostępne są produkty ze znakiem „przekreślonego kłosa", co oznacza, że otrzymały licencję Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Dzięki temu mogą po nie sięgać również osoby nietolerujące glutenu.
Produkty Pikok Pure wyróżnia również ich polskie pochodzenie. Wśród ich dostawców można wymienić firmy: Balcerzak, Bell, Indykpol, Prime Food, Tarczyński.

Czytaj też: Polacy wyrzucają jedzenie. Najczęściej wędliny, pieczywo i warzywa

– Linia Pikok Pure to odpowiedź firmy Lidl na zmieniające się potrzeby konsumentów. Po decyzji o wycofaniu jaj z chowu klatkowego, redukcji poziomu cukru i soli w produktach o 20 proc., wprowadzeniu wszystkich bułek i chlebów Chrupiące z pieca bez konserwantów, przyszedł czas na linię Pikok Pure. W ten sposób konsekwentnie realizujemy przyjętą przez nas strategię CSR w ramach dostępnego w sklepach Lidl asortymentu spożywczego – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

Źródło: Lidl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: