SuperBiz wiadomości Kulczykowie biedniejsi o miliard złotych! Lista 100 najbogatszych Polaków [ZDJĘCIA]

Kulczykowie biedniejsi o miliard złotych! Lista 100 najbogatszych Polaków [ZDJĘCIA]

26.06.2017, godz. 11:06
Dominika Kulczyk i Sebastian Kulczyk
Dominika Kulczyk i Sebastian Kulczyk foto: AKPA

Tygodnik „Wprost" opublikował ranking 100 najbogatszych Polaków. Wynika z niego, że dotychczasowa trójka miliarderów nie zmieniła się, ale by znaleźć się na liście, trzeba było mieć 31 milionów więcej niż przed rokiem! 137,2 mld złotych – tyle zgromadziła w sumie setka najbogatszych w Polsce.

Lista 100 najbogatszych Polaków
Pierwsza trójka w porównaniu do zeszłego roku nie zmieniła się. Pierwszą lokatę zajęło drugi rok z rzędu rodzeństwo Kulczyków – Dominika i Sebastian zgromadzili na swoim koncie 15,5 mld złotych (których zgodnie z wolą ojca Jana, majątku nie można rozdzielać). Dziedzice fortuny, zarządzający Kulczyk Investments w porównaniu do rankingu z 2016 roku „zubożeli" o aż miliard złotych! Jednak pierwsza lokata pozostała niezagrożona, bowiem od drugiego miejsca Zygmunta Solorza-Żaka dzieli ich aż 4 mld złotych. Właściciel m.in. Cyfrowego Polsatu i sieci Plus z majątkiem szacowanym na 11,5 mld złotych wzbogacił się w tym roku o aż 600 mln złotych!

Zobacz także: Zarobki Polaków należą do najniższych w Europie

Na trzeciej lokacie również bez zmian – zajął ją Michał Sołowow, kierowca rajdowy, właściciel chemicznego giganta - Synthosu z majątkiem szacowanym na 8,3 mld złotych. Dobra passa go nie opuszcza - w 2016 roku mógł pochwalić znacznie mniejszym dobytkiem o wartości „tylko" 6,5 mld złotych.

Na czwartym miejscu uplasował się Dariusz Miłek z majątkiem szacowanym na 5,5 mld zł, właściciel m.in. koncernu obuwniczego CCC oraz trzech galerii handlowych. Wyprzedził on zajmującego 5. miejsce Jerzego Staraka z dobytkiem o wartości 4,1 mld złotych, który m.in. za pomocą spółki Genefar kontroluje udziały w Polpharmie.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: Elżbieta i Bogdan Kaczmarkowie, Piotr Szulczewski, Leszek Czarnecki, Antoni Ptak oraz Bogusław Cupiał.

Sprawdź również: Ile musiałbyś pracować na majątek Kulczyków?

Setkę najbogatszych zamyka Agata Wejchert-Dworniak, dziedziczka fortuny Jana Wejcherta, twórcy i współzałożyciela koncernu ITI (właściciela telewizji TVN). Na koncie ma „tylko" 270 mln złotych. W rankingu 100 najbogatszych znalazło się 14 debiutantów. Miliarderów w przeliczeniu na złotówki jest trzydziestu ośmiu, a na dolary – pięciu. Ciekawym nazwiskiem w rankingu jest niewątpliwie zaledwie 36-letni, zajmujący 7. lokatę Piotr Szulczewski, twórca aplikacji mobilnej Wish, która wyceniana jest na 10 mld dolarów.

 

Źródło: wprost.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: