SuperBiz wiadomości Listonosze zwolnieni przez InPost znaleźli pracę w Poczcie Polskiej

Listonosze zwolnieni przez InPost znaleźli pracę w Poczcie Polskiej

23.09.2016, godz. 15:53
Poczta Polska i NEO24.PL
Poczta Polska i NEO24.PL foto: SE/EAST NEWS

Poczta Polska zatrudniła część listonoszy zwolnionych przez InPost. Chodzi o 130 osób.

Pod koniec sierpnia InPost sprzedał swoją spółkę Bezpieczny List i wręczył wypowiedzenia 1200 zatrudnionym w niej osobom.  Poczta Polska poinformowała właśnie, że część z nich zatrudnia u siebie.

Spółka podkreśla, że byli podwykonawcy InPost, ze względu na doświadczenie i kompetencje, są dla niej realnym wsparciem. W komunikacie prasowym firma podkreśla, że „nowozatrudnionym osobom, tak jak pozostałym Pracownikom, Poczta Polska gwarantuje pracę w stabilnej firmie wraz ze stałą umową oraz pakietem świadczeń socjalnych. W 2016 r. Poczta Polska po raz pierwszy od ośmiu lat zatrudniła dodatkowo ponad 600 osób na stanowiskach eksploatacyjnych”.

Zobacz także: InPost zostawił na lodzie ponad 1200 osób. Kto jest winny?

Poczta Poczta poszukuje nadal ok. 800 osób (m.in. listonoszy, pracowników obsługi i doradców klienta, kierowców, pracowników ochrony) w Trójmieście, woj. zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, śląskim.

Operator tłumaczy, że wolne etaty to wynik m.in. wyzwań rynkowych, które stoją przed Pocztą Polską (odzyskany kontrakt na obsługę sądów i nowe zlecenia).

Czytaj: Warszawa bez listonoszy. Nie chcą pracować za niskie stawki

MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: