SuperBiz wiadomości LM: Kompromitacja Legii z Borussią. A ogromne pieniądze czekają [INFOGRAFIKA]

LM: Kompromitacja Legii z Borussią. A ogromne pieniądze czekają [INFOGRAFIKA]

15.09.2016, godz. 11:42
Mecz Ligi Mistrzów Legia Warszawa Borussia Dortmund 0:6
foto: Super Express

Powrót Legii Warszawa do Ligi Mistrzów kibice w Polsce zapamiętaj na długo. Porażka 0:6 z Borussią Dortmund nie tylko nie dała zdobyczy punktowych, ale także premii od UEFA. Żeby zacząć zarabiać w meczach grupowych, Legia musi co najmniej zremisować.

Legia za wygrane w II, III i IV fazie eliminacyjnej do prestiżowych rozgrywek, zarobiła 2,7 mln euro (ok. 11,6 mln zł). To jednak nic w porównaniu do pieniędzy jakie Mistrz Polski otrzymał za awans do fazy grupowej. W takim przypadku UEFA wypłaca aż 12 mln euro! (ok. 51,6 mln zł).

Zobacz także: Liga Mistrzów: Legia-Borussia. Ile są warte obie drużyny? [INFOGRAFIKA]

W sumie więc przejście czwartej, ostatniej rundy eliminacyjnej dało Legii zastrzyk finansowy wielkości ok. 18 mln euro. To niemal 80 mln zł. To więcej niż połowa budżetu klubu i cały budżet Lecha Poznań.

Aby w fazie grupowej zdobyć kolejne premie od UEFA, Legia musi co najmniej zdobyć jeden punkt. W przypadku remisu obie drużyny inkasują po 500 tys. euro (ponad 2 mln zł). W przypadku ewentualnego zwycięstwa Mistrza Polski, konto właścicieli klubu wzrośnie o 2 mln euro (ponad 8 mln zł).


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: