SuperBiz wiadomości Lodówki z jedzeniem na ulicach

Lodówki z jedzeniem na ulicach

29.12.2016, godz. 15:50
Lodówka
Lodówka foto: SHUTTERSTOCK

W Kijowie na ulicach pojawiły się lodówki z jedzeniem. Mieszkańcy stolicy Ukrainy wpadli na pomysł ... dzielenia się jedzeniem w taki sposób.

Mimo trzaskającego mrozu i trwającego konfliktu Ukraińcy nie zapominają o potrzebujących. W stojących na ulicy lodówkach z napisem "Podziel się jedzeniem" umieszczono prośbę o pozostawianie w nich jedzenia dla potrzebujących. "Jedynym sposobem tworzenia dobra jest dzielenie się nim z innymi" - zachęcają pomysłodawcy.

Poczatkowo kijowianie mieli do dyspozycji pięć takich lodówek. Jednak dwie od razu zniknęły. "Chłopcy mówią, że było im przykro, ale i zmusiło ich do zastanowienia się nad ulepszeniem swojego pomysłu. Myślą więc nad ustawieniem na ulicach żółtych, drewnianych, ręcznie robionych szaf" - podaje PAP.

ZOBACZ TEŻ: Podsumowanie ekonomiczne roku 2016

Pozostałe trzy dobrze wykonują swoją funkcję. Rozstawione lodówki także są żółtego koloru. Pomysłodawcy nie mówią, gdzie się one znajdują oraz nie chcą ujawnić swoich nazwisk. "Martwią się, że władze mogą żądać zezwoleń, a w związku z ich brakiem punkty mogą być zlikwidowane" - pisze PAP.

Z publikowanych w internecie zdjęć wynika, że mieszkańcom Kijowa pomysł się spodobał. Na półkach lodówek pojawiają się artykuły spożywcze, których może tylko przybywać, biorąc pod uwagę trwający na Ukrainie około trzech tygodni okres świąteczny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: