SuperBiz wiadomości Łódź Design Festival 2016 [GALERIA]

Łódź Design Festival 2016 [GALERIA]

13.10.2016, godz. 18:38
Łódź Design Festival
foto: Materiały prasowe

Najciekawsze wydarzenie związane z polskim designem właśnie się rozpoczęło w Łodzi. W postindustrialnych przestrzeniach uczestnicy będą mieli okazje się zetknąć z najlepszymi polskimi projektami związanymi ze sztuką projektowania. 10. jubileuszowa edycja Łódź Design Festival odbędzie się w dniach 13-23 października.

"Łódź Design Festival to idea, ludzie, działanie" piszą o sobie organizatorzy. Festiwal powstał w 2007 roku, przyjmując u swoich początków formułę przeglądu osiągnięć polskiego wzornictwa.

"Centralnym punktem festiwalu jest zawsze tematyczny Program Główny, składający się z wystaw kuratorskich, a jego dopełnienie oraz rozwinięcie stanowi otwarty i bogaty repertuar wydarzeń towarzyszących" piszą twórcy festiwalu.

Oprócz są inne konkursy: make me!, w którym pokazują się początkujący projektanci i must have, prezentujący najlepsze polskie wdrożenia. Tegoroczna, jublileuszowa edycja odbywa się pod hasłem Tożsamość.

Cytując pomysłodawców imprezy: "ŁDF to obecnie najważniejsze wydarzenie związane z projektowaniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne, architekturę, projektowanie usług, aż po modę. Skupia ludzi, którzy dzięki otwartości umysłu i zaangażowaniu podejmują różne wyzwania, mających odwagę projektować i zmieniać otoczenie na lepsze. Festiwal odwiedziło w trakcie dotychczasowych edycji ponad 270 000 osób z całego świata."

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: