SuperBiz wiadomości LOT wyląduje w Mieście Aniołów

LOT wyląduje w Mieście Aniołów

05.10.2016, godz. 15:57
Samolot LOT
Samolot LOT foto: Super Express

Polskie Linie Lotnicze otwierają kolejnę stałe połączenie międzykontynetalne. Za Tokio i Bejrutem samoloty z bocianem na sterze będą latały do Los Angeles. A w kolejce czekają kolejne kierunki.

Do Los Angeles będą latały Dreamlinery, a pierwszy lot odbędzie się 7 kwietnia przyszłego roku. Nie będą odbywały się codziennie, a tylko w cztery dni: poniedziałki, wtorki, piątki i soboty.

"Otwieramy dla naszych pasażerów pierwsze bezpośrednie połączenie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej do Los Angeles, jednego z najważniejszych i najsłynniejszych miast Stanów Zjednoczonych. Kalifornia to nie tylko idealny kierunek na wakacje, ale także coraz ważniejszy ośrodek biznesowy" - powiedział Rafał Milczarski, prezes PLL LOT.

ZOBACZ TEŻ: Będzie trudniej założyć firmę. Fiskus prześwietli potencjalnego przedsiębiorcę

Pasażerowie tej trasy będą mogli wybrać trzy klasy: business, premium i economy. W dqwóch pierwszych są serwowane posiłki i napoje, w tym alkoholowe, a różnią się wygodą fotela. W klasie economy fotele rozkładają się do przodu nie zabierając miejsca na nogi pasażerom siedzącym przed nimi. Każdy pasażer ma do dyspozycji ekran z filmami i słuchawki, a do dyspozycji są bezpłatne ciepłe posiłki oraz napoje.

Los Angeles będą jednym z czterech lotnisk w Amerycy Północnej, oprócz Nowego Jorku, Torontu i Newark, które jest najnowszą lokalizacją polskich linii. LOT w związku z nową strategią uruchomił bądź uruchomi 24 nowe połączenia. Z interkontynentalnych kursów za dwa tygodnie, 17.10 uruchomione zostaną loty do Seulu w Korei Południowej, a planach jest inny popularny kierunek w Azji - tajski Bangkok.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: