SuperBiz wiadomości LOT z nowym prezesem

LOT z nowym prezesem

31.08.2015, godz. 18:51
Marcin Celejewski
Marcin Celejewski Prezes Zarządu spółki PKP Intercity foto: materiały prasowe

Marcin Celejewski stanie na czele LOT-u. Przez najbliższy czas będzie on pełnił obowiązki prezesa lotniczej spółki. Zajmie miejsce Sebastiana Mikosza, który niemal dwa tygodnie temu zrezygnował z pracy.

Marcin Celejewski będzie pełnił obowiązki prezesa PLL LOT. Zastąpi Sebastiana Mikosza, który 17 września kończy pracę w spółce. 

Marcin Celejewski  był między innymi prezesem PKP Intercity. Naprzemiennie pełnił tam funkcje członka zarządu i prezesa. W ostatnim okresie pracy w kolejowej spółce odpowiadał za najważniejsze kontrakty, między innymi z Alstomem i Pesą. W marcu rada nadzorcza PKP Intercity przyjęła rezygnację Celejewskiego. Miesiąc później  pracował już w PLL LOT jako członek zarządu do spraw handlowych, odpowiadając między innymi za budowanie strategii handlowej spółki, w szczególności za rozbudowę kanałów sprzedaży i dystrybucji w Polsce i na świecie, rozwój siatki połączeń, podnoszenie jakości produktu i obsługi klienta a także budowanie i wzmocnienie relacji z partnerami.

Przeczytaj: Prezes LOT Sebastian Mikosz podał się do dymisji


Marcinowi Celejewskiemu nie można zarzucić braku doświadczenia w spółce związanej z liniami lotniczymi, bowiem pracował on również w... Qatar Airways, gdzie był szefem sprzedaży i marketingu.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: