SuperBiz wiadomości Lotnisko Chopina uruchomi 11 nowych tras. Od kwietnia polecisz bezpośrednio do Los Angeles

Lotnisko Chopina uruchomi 11 nowych tras. Od kwietnia polecisz bezpośrednio do Los Angeles

06.03.2017, godz. 13:40
Okęcie, lotnisko Chopina
foto: EAST NEWS

Warszawskie Lotnisko Chopina poszerza swoją ofertę. W 2017 r. uruchomi 11 nowych tras m.in. do Los Angeles i Newark w USA, Santander w Hiszpanii oraz Lyonu we Francji. Aż dziewięć spośród nowych tras to połączenia całoroczne, zaś dwa pozostałe – do Podgoricy w Czarnogórze i Puli w Chorwacji – będą utrzymywane w sezonie letnim.

Pod koniec lutego Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły rejsy z Warszawy na lotnisko Żuliany, położone najbliżej centrum Kijowa. Samoloty naszego narodowego przewoźnika latają tam sześć razy w tygodniu.

Sprawdź także: Rekordowy rok dla lotniska w Warszawie

3 kwietnia LOT uruchomi w tym także dwa nowe połączenia transatlantyckie: do Los Angeles i Newark w Nowym Jorku. Oba kierunki – cztery razy w tygodniu – będą obsługiwane przez boeingi 787 „Dreamliner".
Do Astany w Kazachstanie, Podgoricy w Czarnogórze i Puli w Chorwacji LOT zacznie latać od maja, pierwszy z wymienionych kierunków zostanie uruchomiony od 8 zaś pozostałe dwa od 13. Od 2 marca samoloty LOT pojawiły się też na trasie do Zielonej Góry.

Zobacz też: Ryanair uruchamia 14 nowych tras z Krakowa

Pozostałe nowe połączenia zaoferuje pasażerom węgierski Wizz Air. Od 27 marca przewoźnik zacznie latać z Lotniska Chopina do Billund w Danii, od 31 marca do Santander w Hiszpanii, zaś od 30 czerwca do Bratysławy i do Lyonu we Francji, a od 2 lipca do Lamezia Terme we Włoszech.
2017 r. przyniesie też większą liczbę rejsów oferowanych przez przewoźników z Lotniska Chopina na dotychczasowych kierunkach. Do Wilna, Nicei, Bukaresztu i Kijowa-Żuliany częściej będzie latał Wizz Air, zaś do Szczecina Ryanair.

Czytaj też: 10 sposobów na tanie latanie

„W 2017 r. z usług Lotniska Chopina skorzysta 34 przewoźników rozkładowych, którzy oferować będą połączenia na 120 trasach w sezonach letnim i zimowym. Na ponad 70 trasach operować będzie też co najmniej 15 przewoźników czarterowych. Szacuje się też, że w 2017 r. Lotnisko Chopina obsłuży nawet 14 mln pasażerów, co będzie kolejnym rekordem w historii największego portu lotniczego w Polsce" – czytamy w komunikacie Lotniska Chopina.

Źródła: lotnisko-chopina.pl, wp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: