SuperBiz wiadomości Lublinianie mają największy wybór sklepów

Lublinianie mają największy wybór sklepów

07.08.2017, godz. 16:10
Galeria handlowa
Galeria handlowa foto: SHUTTERSTOCK

W Lublinie na jednego mieszkańca przypada metr kwadratowy powierzchni handlowej – to rekord w skali kraju. A będzie jeszcze więcej, gdy powstanie IKEA.

Lublin jest rekordzistą pod względem galerii handlowych. Na tysiąc mieszkańców przypada tysiąc mkw powierzchni handlowej. W mieście, w którym mieszka około 340 tys. osób działa 13 centrów handlowych. Mieszkańcy z utęsknieniem czekają teraz na park handlowy IKEA o pow. 57 tys. mkw, którego otwarcie zaplanowano na przyszły rok.

Jakich sklepów w Lublinie jest najwięcej? Z raportu Colliers International „Centra handlowe w aglomeracjach I kw. 2017 r. - Lublin” wynika, że w tym mieście działa w galeriach handlowych ponad 1000 sklepów. Największą grupę najemców stanowią sieci z sektorów: moda (29 proc.), usługi (14 proc.) oraz zdrowie i uroda (8 proc.). W ubiegłym roku swój lokal w Tarasach Zamkowych otworzyła sieć Royal Collection. Nowe marki, takie jak Monnari, Lee Wrangler oraz Only pojawiły się w Outlet Center Lublin. Rozpoczęto także komercjalizację parku handlowego IKEA.

Najemcy walczący o miejsce w galeriach handlowych muszą liczyć się ze sporymi opłatami – choć i tak niższymi niż w innych wojewódzkich miastach. Najwyższy czynsz miesięczny za lokal o powierzchni 100-150 mkw. GLA na potrzeby mody waha się w granicach 27- 29 euro za mkw miesiąc.

Zobacz: Kogo w Europie nie stać na tygodniowy urlop

Przeczytaj: Mamy coraz więcej milionerów

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: