SuperBiz wiadomości Maciej Małecki sekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa

Maciej Małecki sekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa

19.09.2016, godz. 20:58
Maciej Małecki
foto: Super Express

Maciej Małecki (PiS) został powołany przez premier Beatę Szydło na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Ma zająć sie likwidacją resortu.

Maciej Małecki od wtorklu będzie zajmował się procesem liwkidacji resortu. Ministerstwo Skarbu Państwa ma zniknąć do końca roku. Premier poinformowała, że proces ten będzie nadzorował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Trzeba zaznaczyć, że Kowalczyk nie zostanie ministrem, tylko będzie sprawował nadzór nad spółkami Skarbu Państwa.

Maciej Małecki ma 42 lata. Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ukończył także  studia z zakresu zarządzania w Szkole Głównej Handlowej i Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Dziewięć lat temu zakładał Prawo i Sprawiedliwość w powiecie sochaczewskim. Przez lata działał tam jako samorządowiec. W 2011 roku pierwszy raz dostał się do Sejmu.

Przypomnijmy, że w czwartek stanowisko ministra Skarbu Państwa stracił Dawid Jackiewicz. Premier tę decyzję uzasadniła wypełnieniem swojej misji przez Jackiewicza.

Źródło: PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: