SuperBiz wiadomości Majątek Beaty Szydło. Ile pieniędzy ma nowa pani premier

Majątek Beaty Szydło. Ile pieniędzy ma nowa pani premier

03.12.2015, godz. 11:58
Beata Szydło
Beata Szydło foto: Super Express

Majątki rządzących nami ludzi rozpalają naszą wyobraźnię. Jako poseł RP jedną z osób zobowiązanych do złożenia swojego oświadczenia majątkowego jest Beata Szydło. Postanowiliśmy sprawdzić, ile zarabia i jakim majątkiem dysponuje nowa pani premier.

Z tytułu wykonywania mandatu posła Szydło w ciągu dziesięciu miesięcy poprzedniej kadencji Sejmu zarobiła 123 695 zł. Jej diety poselskie w tym samym czasie wyniosły zaś 24 648 zł. Podkreślamy, że mowa tu o zarobkach z posłowania – Szydło wypełniała swoje oświadczenie zanim jeszcze została premier i dotyczy ono okresu od stycznia do października br.

ZOBACZ TEŻ: Ile zarabia Ryszard Petru? Jest milionerem

Jak wykazuje w swoim oświadczeniu Szydło, do pensji posła nie dorabiała sobie w żaden sposób – nie zasiadała na żadnym stanowisku w żadnej spółce i nie prowadziła działalności gospodarczej. Szydło wraz z mężem dysponuje wprawdzie użytkami zielonymi (gruntami rolnymi zajętymi pod uprawę łąk) o powierzchni 1 ha 16 a wartymi 300 tys. zł, ale posiadanie tego typu gospodarstwa nie przyniosło jej ani grosza.

Bez długów, za to z dużym domem

Jeśli chodzi o oszczędności, Szydło ma na rachunkach bankowych i oszczędnościowych 70 tys. zł. Z kolei w niewymienionym z nazwy funduszu jest ubezpieczona na kwotę 95 tys. zł. Pani premier nie zgromadziła żadnych środków w walucie obcej, nie posiada też papierów wartościowych. Ona i jej mąż są jednak współwłaścicielami domu o powierzchni 246 m kw. wartego 400 tys. zł.

ZOBACZ TEŻ: Kukiz ma dom za 1,5 mln zł i luksusowe auto

Jeśli chodzi o majątek ruchomy, Szydło posiada skodę fabię z 2006 r. wartą 13 tys. zł, a jej mąż jeździ samochodem marki SsangYong z 2011 r., który wart jest 60 tys. zł. Nowa pani premier nie ma też długów - przynajmniej tych powyżej 10 tys. zł, które poseł ma obowiązek ujawnić w oświadczeniu.

Z pełnym oświadczeniem majątkowym Beaty Szydło można się zapoznać tutaj >>>

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: